number 1918. 

kaç yaş alsam da hiç anlayamadığım, gözümden yaş getirebilecek bir hüzne sahip tek mevsim sonbahar. eminim ki kardeşimin düğününde bilincimi kaybetmeseydim bile şu an başka bir neden bulup gene bu hüzünün içinde bu satırları yazacaktım. evden artık daha çok çıksam da hala bir parçam üzüntülü. hala bir parçamı bir yerde düşürmüşüm gibi. sarı kırmızı yaprakların mavi gökyüzü ile birleştiği yerlerde bile en hüzünlü anıların hayalleri var.

sevmiyorum sonbaharı…

en çok bu mevsimde uyuyorum. günün büyük bir bölümünde yorganın altındayım. psikriatristimden yalvar yakar refill alabildim uyku veren reçetem için. kısmetse noel’e kadar uyuyacağım. uyumak şu an çok iyi hissettiriyor. uyandıktan sonra yüzümü yıkamaya gittiğimde uzunca aynaya bakarken buluyorum kendimi. kendi dünyama dalıp gidiyorum. hatırlamaya çalıştığım bir şey var. ama nedir bulamıyorum.

diğer bir yandan harika bir ev bulduk. çok sevdim. sadece üstünde bir ağaç var, o ağaç kışın kar nedeni ile veya fırtına ile kırılırsa, bir sabah yatağımda birkaç tuğla ve ağaçla uyanma riskim var. eşim ben burayı çok sevdim evet bunu alalım dediğimden beri gece gündüz uğraşıyor tüm sorunları halletmek için. gönlümüz kesinlikle ağacın kesilmesine razı değil. ev sahibi birkaç dalı kesip tehlikeden kurtulabileceğimizi söylüyor ama ben dalının kesilmesini bile istemiyorum. yarın uzman biri inceleyecek, umarım hiçbir şeyi öldürmeden ve üzmeden satın alırız. böyle olursa birkaç ay çok tatlı bir meşguliyet içinde bulacağım kendimi. hatta çalışmadığım için mutlu bile olacağım. istanbul’daki son 2 taşınmamızda çalıştığım için resmen ruhum tükenmişti. özellikle hep kendime itiraf etmek istediğim bir şey var. taksim’den yeşilköy’e sarı taksi ile taşınmak gerçekten evrenin en kötü fikriydi.

to do list: 1918 numara. planting deeper roots. a christmas carol.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.