feb 28th.

bugün lego oynarken paskalya bayramının yaklaşması ile renklerimin değişme zamanının geldiğini farkettim. uzun süredir beyaz ve kırmızıyı seven ruhum yeşil ve maviye dönsün istiyorum bir an önce. tabi bu kolay olmayacak, çünkü hala yerden kalkması gereken yarım metre kar var.

bir süredir kuş istiyordum, yarın şehrimizde bulunan pet shop’a birkaç tane geleceğini öğrendik. çok heyecanlıyım, eğer mavi bir tane gelirse satın alacağım ve ismini de emmett koyacağım. (lego movie 2’deki evet hehe) eşimin ailesinin köpeği sadece haftasonları geliyor, evde elimin altında mıncıklayabileceğim sevimli bir şeyin olması lazım. tüm hayvanları çok seviyorum ama muhabbet kuşu benim için bambaşka bir ilgi alanı. deliriyorum bu hayvanlara.

paskalya noel kadar görkemli olmasa da, mutlu eden ufak bir bayram. ben bu bayramı en çok romanya’ya yakıştırıyorum neden bilmem. uzun yıllar romanyalılarla çalıştım ve genelde nisan aylarında ülkelerine yaptığım ziyaretlerde onların paskalya sevinçlerine ortak oldum. sanırım bu yüzden. bir de ortodoks hristiyanların çok güzel süslemeleri oluyor, onlar da farklı bir ahenk katıyorlar bu bayrama.

şimdi de romanya’yı özledim. her gün başka bir şeyi özlüyorum. amerika’ya yaşamak, her gün alakalı alakasız başka bir şeye özlem duymak demek sanırım.

ve hala çok hastayım, bundan da hiç mutlu değilim.

sevgiler,

çocuk kalpli.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.