çocuk kalpli şeyler.

aslında düşündüm de noel zamanı resimde görülen fransa’nın bir kasabasında olduğu gibi oyuncak ayılarla süsleyebilirim evimi. ikinci el oyuncak satan dükkanlardan bolca ayı satın alabilirim ve yağmur ve karda ıslanmalarına razı olabilirim. sonra yıkar kuruturum bahar gelince…

bahar demişken…

yeni oyuncağım geldi, çok mutluyum. kurabildiğim kadarını kurdum, ışıklar ve fren kaldı sadece. ufak bir çocukken tüm parçalarını söküp takabiliyordum ama fren kısmında kendime güvenemedim yıllar sonra. sevdiğim renklerde bir bisiklet satın aldım, iyi mi kötü mü hiç bakmadım ama istanbul’da bıraktığım bisikletimin bir benzerini almam, o yokluk sendromunu bastırmam gerekiyordu. performans açısından değerlendirebilecek kadar profesyonel bir bisiklet kullanıcısı değilim zaten. olmayı umut ediyorum sadece. başlangıç bisikleti için çok iyi bir fiyatı vardı. 200 dolar ödedim sadece. (lütfen 5 ile çarpmayın, burada 200 dolar, 200 dolar) hiçbir şekilde pişman olmam gibi geliyor.

bugün becca ile konuşmak için kiliseye kadar yürüdüm, güneşin ve doğanın tadını çıkardım. bir yerde okumuştum, michigan 4 mevsimin sonuna kadar yaşandığı bir yer deniyordu, gerçekten öyle. burası ilkokul duvarına asılan 4 mevsim takvimleri gibi. bazen o kadar güzel ve huzurlu ki, tüm çekilen sıkıntılara değmiş gibi hissettiriyor.

oturduk konuştuk becca ile dün bana gelmek isteyişinin nedenini. geçen yıl yaptığımız gibi yine self-employment ile beni haftanın 25 saati işe döndürmek istiyor. sözleşmenin beni yattığım yerden kaldıracağını düşünüyor belli ki. kendimi kötü hissettiğim zamanlar zaten çalışmamam gereken bir kurumda olduğum için izinler konusunda da anlayışlı olacak. ayrıca uykum varsa eve gidip uyuyacağım. yorulmamı o da istemiyor, çünkü olası bir krizde tekrar başa saracağımı biliyor. mülteci çocukları ve kilise bünyesindeki organizasyonları alacağım yine. dünyanın en iyi işi değil tabiki, kapasitemin de çok altında çalışacağım ama amerika’da yaşadığınızda ortalama bir ev ve arabaya sahipseniz bunların hiçbiri umurunuzda olmuyor. ödemeniz gereken bir kredi olmadığından istediğiniz kadar birikim yapabiliyorsunuz.

umarım her şey yolunda gider, gitmesine çok ihtiyacım var. işe de bisikletle gidip geleceğim. bisikleti alma zamanlamam da bu açıdan mükemmel oldu. benim için bu dünyada bir oyuncağın değiştiremeyeceği çok az şey vardır demiştim değil mi?

bisikletim bugün gelmemiş olsaydı o sözleşmeyi imzalamazdım…

sevgiler,

çocuk kalpli.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.