april 25.

dünyadaki en iyi aynanın bile gerçek görüntüyü %80 absorbe ettiği söylenir. yani bu, aynada gördüğümüz görüntünün, gerçek görüntümüzün %20’si olduğunu bize anlatır. biraz daha rahat bir dille, kendimizi aynada tam anlamıyla göremiyoruz aslında. ne kadar iyi göründüğümüzün farkında değiliz. ben bunu astral seyahat yaptığım ilk yıllarda keşfetmiştim. kendimi ilk gördüğümde, aman tanrım ben güzelmişim meğer demiştim.

dün gece uykumda bunu ilk söylediğim yıllara gitmiştim. 10 yıl önce 50 kilo olan halimi gördüm. yüzüm küçücük. burnum daha yuvarlak. biraz daha beyazmışım sanki. çok daha mutlu görünüyorum. bakışlarım umut dolu.

sonra uyandığımda kendime söylediğim ilk söz “en güzel yıllarımı uyuyarak geçirmişim, kendimi gerçekten tebrik ederim” oldu.

vazgeçmek çok kolaydı aslında, her zaman çok kolaydı. elime bir kutu ilaç geçtiğinde onun asla yetmeyeceğini ve daha fazlasını isteyeceğimi, bunun bir sonu olmadığını biliyordum. üniversite’den yeni mezun olmuş, parası olmayan ve geleceğe umutsuzlukla bakan gençlere diyebileceğim şu ki; keşke hiç para kazanmasaydım, 5 kuruşum olmasaydı ve o ilaçları alamasaydım. o yılları sonuna kadar yaşayabilseydim. ayrıca kariyerinizin zirvesine çıktığınızda tek yapmak istediğiniz o zirveden kendinizi serbest bir şekilde aşağıya bırakmak oluyor. hiçbir şey için parçalamayın kendinizi o yüzden, boşuna hırpalamayın.

eşyalarımı hazırladım. yarın sabah erkenden şikago’ya gidiyorum. çok heyecanlıyım, sanki hayatımda hiç yolculuk yapmadım. eylül 2018’den beri yalnız seyahat etmeme hiç izin verilmemişti. sanırım bundan.

20’li yaşlarımı 30’larımda tekrar yaşamalıyım gibi bir düşünce yerleşmişti uzun zamandır. bu rüyayı görünce hepten emin oldum. çocuk kalpli olmak beni her zaman zamanın gerisinde bıraktı zaten. kimseye süpriz olmayacağıma eminim.

bugün gidip kendime lisedeki çantamın aynısını aldım. birazdan da eşimle dondurma alıp avenger endgame filmini izlemeye gideceğiz.

kararımı verdim, 20’li yaşlarıma dönüyorum.

iyi geceler,

çocuk kalpli.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.