tatilci benny.

IMG_3404

benny’i hatırlarsınız, seyahat etmekten çok hoşlanan bir oyuncak kardeşimiz kendisi. özellikle sıcak yerlere gitmeye bayılıyor. çocuk kalpli de bunu kendisine biraz heyecan getirsin diye yanında taşıyor her seyahatinde. çünkü çocuk kalpli tatilden de, seyahatten de nefret eden biri.

bildiğiniz gibi çocuk kalpli, kendi yatağında, sevdiği pijamaları ile uyumayı seviyor. kosta rika’da uyuyacağı yatakta, rahat uyuyup uyuyamayacağını düşündüğü için şu an çok huzursuz. huzuru bozuldu çocuk kalpli’nin ama 3.05 mesajında, yine başka birine dönüştü arkadaşını hatırlayınca.

yolculuk etmekten nefret ediyorum ama seninle dünyanın her yere giderdim. tüm seyahatin boyunca çantanı bile taşırdım.

çocuk kalpli

az önce hayatımın en büyük hatalarından birini yapıyordum az kalsın. bu 3.05 mesajından sonra arkadaşımın kosta rika bloğunu okumak için sayfasını açtığımda, az kalsın “takip et” butonuna basıyordum. hatta bastım sanırım ama tarayıcım algılamadı. dondu sayfası. kafamdan soğuk terler boşaldı bir anda. nasıl bir korku yaşadığımı kelimelerle anlatamam. tüm bu olanlar yetmiyormuş gibi, bir de bu bloğu kaybedersem artık, beni kimse kurtaramaz. arkadaşımın üzüntüsünden kaçabildiğim tek yer burası. çünkü burada onun kalbi ile konuşuyorum.

bugün uçakta aklıma 2 tane daha görsel fikri geldi. (kosta rika’ya atlanta aktarmalı uçuyorum bu arada, bekleme sürem 5 saat olunca ben de oturdum blog yazıyorum) blogdaki 13 haziran 1984 ve 31 temmuz 1986 itemlerinin altına, beni uyurken, arkadaşımı da gezerken anime haline getirsek, bence çok sevimli olur. hem böylelikle 2 kartpostalımız daha oluyor.

3.05 mesajında yazdığım gibi. seyahat etmeyi sevmiyorum ama arkadaşımınla her yere gider, çantasını bile taşırdım. günlerce uyumadan dolaşırdım. onun için yapardım ama kendim için yapamıyorum şu an. liberia’ya gittiğimi bile bu sabah check-in işlemim sırasında öğrendim. sabah ayrı bir curcunaydı zaten, eşimle, yanımızda palto taşımayalım diye taksiye tişörtle binmeye kalktık ama o sırada evimizin garaj kapısı bozuldu. ikimiz de michigan soğuğunda tişörtleydik! (yarın gelişmeleri yazarım.)

aklım hala ölen hayvanlarda zaten. timeline’a bakınca gözlerim doluyor. bıraksalar günlerce ağlayacak kadar üzgünüm. şu görseli görünce hiç var olmamış olmayı diledim. ölmek istemek bile yetmedi…

ENuZHoSWkAExcuw

çocuk kalpli