balkızın aşkıymış gerçek olan.

çocuk kalpli’nin güne, facebook’taki muhabbet kuşları gruplarını gezerek başladığını biliyor muydunuz? bazen ido tatlıses’in sen klibini de izliyor gülmek için. gülmekten karnıma ağrılar giriyor, dansa ayrı şarkının sözlerine ayrı gülüyorum. ama daha çok muhabbet kuşları gruplarındaki kuşları izleyerek mutlu oluyorum sabahları. bu sabah kızdım, çünkü yine favori muhabbet kuşu grubumuzu kapatmış facebook. ya manyak mısınız, hayvanlar bizimle mutlu, biz hayvanlarla mutluyuz. ayrıca hayvanı hapsettiğimiz felan yok, eleman bizim gibi takılıyor evin içinde. bizimki uçarak üst kata bile çıkıyor. kapatmayın şu grupları artık.

gerizekalılar. mutlu olduğumuz birkaç şey var şu hayatta, onu da kapatıp duruyorlar.

annemi yumuşatmak adına bu sabah kumda 1km koştum. kaslarım iyice açılmış oldu böylelikle. eğer birazdan uyuyakalmazsam harika olacak. hatta şöyle 40 gün öğle uykusuna yatmadan, sadece geceleri uyuyarak devam edebilsem keşke. ahh…

IMG_3848

kardeşimi ikna ettim. annemle birlikte birleşik devletler’e geliyor. uçak bileti+iphone’a bağladım işi. şerefsiz. kan bağımız olmasa, böbreklerimi satmam gerekecek demek ki taleplerini karşılayabilmek için. ama geliyor, benden yana olup annemin öfkesini biraz olsa durdurur. annem konuşmuyor bile şu an benimle. oraya gelince bol bol konuşuruz dedi. kardeşim de senin allah belanı versin, kendi evliliğimden çok seninki ile uğraşıyorum diye isyanda bulunuyor. ben kardeşimle ilişkimi, nerdesin firuze filmindeki hayri ve kardeşine benzetiyorum. kavga edip birbirlerine silah çektikleri bir sahne var. hayri benim. hayri üçkağıtçı, şerefsiz ama bir o kadar saf biri. kardeşi hayri’ye kavga sırasında “ben senin için hapse bile girdim” diyor, hayri de, “noolmuş 1 hafta, millet kardeşi için ölüyor be” diye cevap veriyor. bizimki de bu hesap.

ayın sonunda geliyorlar. ne yap ne et, kendine gel bir an önce, annem kafaya koymuş seni geri alacak kötü bir durumda bulursa, dedi. offf ya. sanki ben istiyorum bunları yaşamayı. annem gelince ilk önce lunesta’nın 3mg olduğunu görecek. orada kopar zaten diye düşünüyorum, şu an bir doktorum bile yok 1mg’a düşürecek. herif randevu bile vermiyor. ne halin varsa gör dedi kısaca.

emanuel arkadaşımın şu an hayatında başka problemleri olduğunu düşünüyor ama asıl problemleri olan kişi benim. daha ilk mesajda bayılmak ne demek ya. düşündükçe çıldıracak gibi oluyorum. anlayamadım da ilk, uyku bastırdı uyudum dedim en başta. hayatındaki en önemli insanla mesajlaşacaksın, o an uyku basacak öyle mi? o daha hiçbir şey yapmadan ben geçirmişim nöbeti zaten. en son mavi tıkları gördüğümü hatırlıyorum. yani mesajı aldığını gördüm. ondan sonrasını hatırlamıyorum. aşırı heyecanlandım yine. tabi nöbetten sonra kötü bir ruh hali ile uyandım, blokeyi görünce hepten kötü oldum sonra daha şiddetli bir şekilde bir daha geçirdim. iki kere üst üste geçirince de, tüm beynim aktı.

katilim olmamasına şükrediyorum şu an. orada bana bir şey olsa telefonumdaki yazışmaları bulacaklardı. kendi öfkesinden onu korumak zorundayım. bu şekilde devam edemem. emanuel haklı. geri çekilmek zorundayım artık. gelecek sene normal posta ile kartları yollayacağım sadece. umarım emanuel’in dediği gibi beni unutmuyordur.

unutmasın ya, balkızın aşk baladında ne derler bilirsiniz:

balkızın aşkıymış gerçek olan”

benim bir çok ismim ve lakabım vardır. ölen erkek arkadaşım da bana bir isim takmıştı. gözlerim, ışık altında bal rengine döndüğünden, balkız derdi hep. sanırım bu şarkının geçtiği filmden dilimize takıldı.

“masal bitti, şimdi aşk konuşacak… kalbimdesin, aaaah, kalbimdesin, senden başkasının olamam artık…”

çok seviyorum bu şarkıyı, nalan’ın sesini zaten severim de şuna bak kutsi bile kutsi gibi gelmiyor:

“yanımda kal, yanımda kal, benimle kal, ölene kadar”

çocuk kalpli kosta rika’dan bildirdi…