la fortuna.

tüm gün yağmur ormanlarında gezip dolaştıktan sonra, şu an kazaya uğramış bir şekilde yatağımda uzanıyorum. saat akşam 5.30 ama en fazla yarım saat daha ayakta kalabilirim muhtemelen. ölesiye yorgunum, ölesiye yağmur yedim ve kafam da aşırı karışık. 12 maymun filminin sonu gibiyim şu an. belli değilim. ama otele dönüp yatağımı gördüğümde biraz da olsa huzur geldi.

IMG_4181

yatakta gördüğünüz oyuncağı bugün la fortuna’dan aldım. gittiğim her yerden oyuncak alıp, bir süre oynadığımı ama sonra başka çocuklara verdiğimi anlatmıştım. lakin bunu kimseye vermeyeceğim çünkü çok sevdim. şişman kuşlara bayılırım:

IMG_4193

karadenizden bile daha yeşil nerdeyse la fortuna. elimizden geldiğince yağmur ormanlarını ve şelalesini gezdik. huzurlu ama bir o kadar da yorucuydu.

AB5D69B0-F9F4-434E-BAD7-A312786BF8E6

birazda olsa dikkatimi dağıttı bu yolculuk. sabah yazdığım gibi psikolojik olarak çok sıkışmış durumdayım. kafam darmadağınık, ne yapacağımı, nereye gideceğimi bilemeyecek bir haldeyim. eşim anladı bugün kötü olduğumu, ilaç vermek istedi ama ilacı eve dönünceye saklıyorum. çünkü arkadaşımdan dönen kutuyu elime aldığımda yine nöbet geçirmekten korkuyorum. üzülmeyeceğim diyorum ama böyle dediğimde daha çok üzülüyorum. noel’de de hiç üzülmeyecektim güya. olanları biliyorsunuz. hiçbir zaman kitapta yazıldığı gibi değildir derler ya, gerçekten değil.

gün içerisinde bir çok kez anket sonuçlarına baktım. 31 kişi oyladıktan sonra ekran görüntüsü aldım. 30 kişi hayır, 1 kişi evet demiş. (o kişi eklesin beni, ona deşifre olacağım)

IMG_4191

böylelikle çocuk kalpli anlamış oldu, kutunun bu sefer de afrika’ya gitmemesi gerektiğini. tamam yollamıyorum. 23’ünde döndüğümde sakinleştiricinin etkisi ile kutuyu açıp ağlamamaya çalışacağım. ama bir yandan da ikna olmadığım bir şey var. o da zaman. zamanın garantisi yok. gelecek yıla kadar beklememeli bir şeyler. sanırım kartları elime geldikçe ankara’daki adresine postalayacağım. muhtemelen noel’de yazdığımı da postalayacağım. ne olursa olsun daha iyisini yapmaya çalıştığımı bilmesini istiyorum. bir yandan da beni unutmamasını istiyorum. bir şekilde aklına gelmem lazım. kartpostallar bizim ilk alışkanlığımızdı ve eğer bana bir şey olursa kartpostalla başlayan, kartpostalla bitsin madem.

emanuel’in sözünü de dinlemiş oluyorum bu kargoyu yeniden yollamamakla. benden tamamen çekilmemi istemişti. bunu asla başaramam ama birkaç gün tümüyle uzaklaşmaya ihtiyacım var şu an sanırım. kalbine küsmüş olacağım birkaç gün böylelikle. aslında küsmedim de, sadece kafam karmakarışık oldu, şu an huzurumu sağlayamıyorum. birkaç gün ara vermeye, dışına çıkmaya çok ihtiyacım var.

beni kırmayıp oylayan herkese çok teşekkürler,

sevgiler,

çocuk kalpli