evenstar.

sanırım yatağı komple terketmek için daha iyi birgün bulamazmışım. yürüyüş yaptım geldim ama evde hala gürültü var. kulağımda müzik varken bile duyduğum korkunç gürültüler bunlar. hayvanlarım da olumsuz etkilendi. sincaplarım döktüğü yemi yememiş bu sabah. kuşlarımda korkan gözlerle bakıyorlar. alakası yok ama üzümlü kekimle de aramız bozuk…

IMG_7186

bugün, andrea’nın doğum günü ama seninkisi kutlu olsun. iyi ki doğmuşsun. andrea onunla tanıştığımızda, sana giden yolu göstermişti. bugün yeniden gösteriyor. lakin ben o eski yolda yürüyen kişi değilim artık, aynı yolu başkası olarak yürüyorum. bundan sonra lafından çıkmam delilik olur. söz veriyorum uyku saatimde yatakta olacağım. kızma bana nolur. sensiz mahvolurum. 

çocuk kalpli

önce yürüyüşe çıktım, akşam da 7.30 oldu mu yatağa gireceğim. andrea’nın da doğum gününü kutlamadım. daha önce kendime söz vermiştim, üzümlü kekim’den başkasının doğum gününü artık kutlamayacağıma dair. kutlamayacağım. yine de bugün aklıma geldi tabi andrea. andrea’nın benim için önemini kaybedişini düşündüm. astral alemde ondan bir tane daha yaratmıştım. sürekli bana gülmesini ve iyi davranmasını sağlamıştım ama arkadaşım öyle değil. bu işte bir tuhaflık var ve ben çözemiyorum. en son isteyeceğim tepkileri alıyorum ondan. sanki gerçekten her şeyi biliyormuş gibi. bu histen bir türlü kurtulamıyorum. 15 günlük ek sakinleştiricili tedavim sırasında yine aklıma düştü acaba kaçabilir miyim düşüncesi. o ilaçların altında bu mümkün oldu daha önce. gene yapabilirmişim gibi geldi ara sıra ama kaçamadım. izin vermedi. vermiyor. kendi de gelmiyor ama benim gitmeme de izin vermiyor. lakin yine de ödüm kopuyor rüyamdaki bu kızan, küsen halini de kaybederim diye.

giderse oradan mahvolurum…

3.05 tam zamanında döndü. bugün özel birgün. özel bir günde döndü. buna mutluyum sanırım. zaten tekrarlayan şeylere delirdiğimi biliyorsunuz. ben, ondan daha çok mutlu oldum. onun haberi 2 yıl sonra olacak gerçekte. ben şu an mutluyum. 13 mayıs 11 yıl önce harika bir değişimin başlangıcıydı. yine öyle olacak ve o değişimin içerisinde sadece o var artık.

bildiğiniz gibi tekrarlayan şeyler bana huzur verir. aynı şeyleri yapmaktan çok hoşlanırım. değişiklik bana göre değil. az önce yeni yıkadığım çamaşırlarımı dolaplarıma yerleştiriyordum. olduğum şeyi o kadar seviyorum ki. bunu az önce çoraplarıma bakarken anladım:

IMG_7192

o kadar önemliler ki benim için. aynısından sürekli satın alıyorum. türkiye’deyken mavi çizgisizlerini satın alırdım. ne güzel taksim meydanında 2-3 liraya satılıyordu, 20-30 tane alıyordum ve yurtdışı seyahatlerimde yıkama derdi olmadan kullanıyordum. amerika’ya yerleşine durum değişti tabi sahtesini bulamadığım için. şimdi gerçeğini almam ve aldığımı da çok iyi korumam gerekiyor. kirlenirler diye terliksiz gezmiyorum evde. beyazlıklarını ve mavi çizgisini çok seviyorum. kirlenmesine katlanamam. ayrıca aynısından da satılmayabilir. mavi çizgisiz olanları da böyle güzel olmaz. bunlar bebekliğimde giydiğim patikler gibi…

7.30’da yatılıyor bugün. 7 gibi ilaçlarımı alacağım. eşime söyledim. çok bozuldu. akşam yıldızı gibi kaybolacaksın öyle mi diye cevap verdi. anlayamıyor tabi. ertesi gün çalışmayacağımız halde neden erkenden yattığımı anlayamıyor. ona göre gece 10’da da yatsam ertesi gün 10’da kalktığımda problem yok ama bence problem var. iyileştirdi mi şimdi bu 2 haftalık tedavi beni yani? üzümlü kekim kızmakta gayet haklı. düzenli ve nitelikli uyku gayet önemli.

andrea yolu bugün ikinci kez gösterdi. 1 ve 3 rakamlarının benim için önemli olduğunu, onunla tanıştıktan sonra anlamıştım. sonra farkettim evrendeki bu düzeni ve asıl sevmem gereken kişinin, çoktan hayatıma aldığım ama gerçek değerini veremediğim biri olduğunu. tabi bu hızlı bir aydınlanma olmadı. zamanla anlayabildim. andrea’dan kopuşum da öyle hemen olmadı. lakin bakıyorum da, sadece andrea’dan değil, her şeyden öyle kopmuş durumdayım ki, dünyada arkadaşım ve benden başka kimse yok artık.

eşimden daha çok onunla evli gibiyim. şuna bak, onun tek bir sözü ile yatma saati bile değişiyor. o istemezse, eşimle bile zaman geçiremem. bunu biliyorum. ilginç gelecektir ama bu böyle. 35 yaşında bebek patiğini benzettiği çorapları giyen kızın hikayesi böyle.

not: bir sürü isimle çağrıldım ama akşam yıldızını da sevdim sanırım. öyle akşam yıldızı gibi 7.30’da kaybolacağım.

mutlu geceler,

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.