eğer bilirse, bu çok büyük bir yemin.

içeri giremesem bile sonsuza kadar o kapının önünde yatacağım.

çocuk kalpli 

2020 yazı. tüm hayallerimden vazgeçmiştim. asla gerçek olamayacaklarını biliyordum artık. bir daha üzümlü kekime yazma gibi bir planım yoktu veya herhangi bir şekilde karşısına çıkmak. ama hayat buna izin vermedi. birgün lübnan’a gittiğini gördüm, sonra da lübnan’da canının yandığını. kırılacağımı, paramparça olacağımı bildiğim halde ona yine ulaşmayı denedim. kendimi telkin etsem de kırılmayacağım konusunda, öyle olmadı. artık iki şeye üzülüyordum: üzümlü kekimin canı yanmıştı ve o haldeyken bile canımı yakmıştı. beni bloke ettikçe, yeni hesaplar açıp gitmeyeceğimi söyledim lakin onu bir yere kadar rahatsız edebilirdim. onu huzur içinde bırakmak zorundaydım. yine de düşününce yeniden, bir şeyin yarım kalacağını farkettim. o bloke etse bile sözümde ciddi olduğumu göstermem gerekiyordu. ailesinin evine geçmiş olsun çiçeği gönderip, sonsuza kadar bu kapının önündeyim yazdım. bunu, artık hayallerinin gerçek olamayacağını bilen biri olarak yazdım. eğer bilirse, bu çok büyük bir yemin.

noel’in de intikamı. eninde sonunda ayılarımı soktum evinden içeri:

ayicikli-gul-buketi-kc563838-1-885cbad1b0c04cf4b782c69f7d4e3501

çiçek sepeti ile gönderdiğimden ismimi kullanmadım. o şekilde sokabildim içeri. ne düşünüyor bilmiyorum ama ne bekliyor ki? o patlamayı görüp, ne hali varsa görsün dememi mi? aynı yatakta beraber uyuduk biz. canlarımız birbirimizin yanındaydı uykuya daldığımızda. bazen twitter’dan yorumlar alıyorum. senden korkuyor, senin sevgin onu korkutuyor, aynı cinssiniz sonuçta deniyor. beni ondan iyi kimse tanımıyor. benim çocuk kalpli olduğumu, hissettiğim şeylerin korkutucu boyutta olmadığını ve asla olamayacağını herkesten iyi biliyor. yani yolladığım çiçek bile ortada. ne olduğum o kadar net ki. her zaman da böyleydi. belki alınca mutlaka bir bir yerine girsin bu ayıcıklar diyip kızmıştır ama dediğim gibi ne bekliyor ki? umrumda bile olmamasını mı?

IMG_0233

odam sonunda hazır. 1-2 saat önce monte edildi. henüz duvar saatim gelmedi bir de peluş oyuncağım yok ama bu halde bile üzümlü kekimin kırmızılıkları dolaşıyor etrafta. sonunda yatacak bir yerim olduğu için gerçekten mutluyum. 26 temmuz’da türkiye’ye ulaştım ama geldiğimden beri ya koltuk üstlerinde ya da yerdeydim.

her sabah uyandığımda o günü düşünüyorum. bugün şunu farkettim. olayın olduğu sırada bana ölüm gibi bir uyku bastırdı. yerimden kalkamayacak hale geldim bir anda. gözlerimi kapamayı durduramadım. olay sırasında uyuyordum. olaydan 2 saat sonra uyandım ama uyandığımda hala o uykunun yavaşlığı içerisindeydim. videoları görünce şoka girdim ama bir şey bana “ona bir şey olmadı” diyordu sanki. sonra yine süreci yönetemedim, düşüp bayıldım ama düşünüldüğü gibi o günün hakkı, benim o patlamayı gördüğüm an, düşüp ölmemdi. bir şey korudu sanki o gün beni. belki de koruyan üzümlü kekimin kalbiydi.

bu yaz nasıl iyileşecek hala bilmiyorum ama üzümlü kekim bir fotoğrafını koysun gülen, hayat benim için sonsuza dek değişecek. ihtişamı ile sevinip, mutlu olmayı ve huzur dolmayı, hayatımın merkezine koyacağım.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.