salda gölü, burdur. (sabah)

mavinin her tonuna doyduğum yaz olsun. sabah uyandığımızda, salda gölü, sıradan bir göl gibi gözükse de, öğle ışığında, güzel renklerine tekrar kavuştu ve biz de tadını doyasıya çıkardık.

hatta, görmeyi hiç ummadığımız sevimli şeyler ile doldu üzeri birden. gördüğümde ilk yaptığım şey: babama arabayı durdurtup, peşlerinden koşup resim ve video çekmek oldu.

öyle çok her yerde fotoğrafım olsun insanı değilim ama göl bizi çok heyecanlandırdı ve soğuk olmasına rağmen, içine girip fotoğraf almaya zorladı. ne kadar sakar olduğumu yazmaya bile gerek duymuyorum bir asperger olarak ama bu sefer öyle bir düştüm ki, dünyamı şaşırdım. hem soğuk suyun içine düştüm, hem yüzüstü düşüp, kafamı suyun içindeki kayalara vurdum. (üzümlü kekin, rüyamda “oh olmuş” dediğini şimdiden duyarmış gibiyim. düştüğümde ilk aklıma gelen şey o oldu. iki gün önce rüyamda kafanı, gözünü kırarım demiştim. sonuç olarak benimki kırıldı yine)

aynen böyleydim düşme sonrası ama çok da güldük aynı zamanda. an, kendi mutluluğunu yaratmış, klasik bir fotoğraftan çok daha güzelini yapmış gibiydi.

sonra pamukkale’ye devam ettik. neden bilmiyorum çok istememe rağmen bir türlü fırsat bulamamıştım bu harika yeri görmeye ama salda gölü için ne kadar şanslıysak, pamukkale için o kadar şansızdık. mevsim bittiği için traventerler tamamen kurumuş, yapay bir sulandırma ile birkaç tane çukuru doldurmuşlar. o harika halini göremedim. sadece bu alanlar vardı:

şimdi foça’ya doğru yol alıyoruz. böyle kısa bir yolculuktu ama iyi geldi. özellikle hayvanların peşinden koşmak, onları kovalamak beni çok mutlu etti.

tuhaf bir yaz oldu. karmakarışık. hayatım bir yerinden dökülüyorken, diğer yandan da eğlenmeye çalışıyor gibiydi. uzun süre türkiye’de kalınca çok yeri gezdik. üzümlü kekin seyahat bloğu gibi hissetmeye başladım burayı. çok az kaldı, bir restoranda yemeğimin fotoğrafını, fiyatı ile paylaşıp, altına “porsiyonlar doyurucuydu” yazacağım.

güzel iş çıkarmıştı. uzun soluklu güzel bir dünya turu yaptı. genelde beğenilmişti ama birkaç gerizekalı çıkmıştı laf eden. onlardan birine, anonim isimle yorum yazdım. çünkü aynı yorumda annesi de vardı. gönlümden bir gönderme olsun, istedim. annesine kırılmaya hakkım yok ama mesajımı okudu sonuç olarak, mesajın bloke edilmesine izin verdi. hayatımda yaşadığım, en orijinal acılardan biriydi. zamanla unuturum, en sevdiğim insanın annesine kırgın kalacak da değilim ama şu an hala çok üzülüyorum.

30 eylül. yazın son günü. ekim’den hiçbir şekilde yaz olmaz. gerçi foça’da hala 30 derecenin üzerini görecekmişiz gelecek hafta ama denize gireceğimi, bir daha mavilerin içinde yüzeceğimi sanmam.

en hüzünlü yazımda bile, yeterince güzel mavilerin içinden geçtim zaten bence.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.