herkese üzümlü bayramlar!

ne derler bilirsiniz “bugün, bayram, erken kalkın çocuklar!” çocuk kalpli de erken kalktı öyle olunca. keşke türkiye’de olsa şu an. annesinin, ondan gizlediği çikolata, şeker ve lokumları yese evde. bugün mutlu perşembe aynı zamanda. yani üzümlü de bir bayram bugün! sincaplarım çıkaracak yine tadını. fıstığa boğuyorum onları. onlar için de fıstık bayramı bugün.

bugün, hava hem açık hem de daha sıcak. kendimi çiftliklere atabilirim. sonra da eve gelip oyuncaklarımla ve oyun konsolumla oynayabilirim. magic’i kaçırır, odamda gizli gizli severim. bonnie canını alıyor yoksa kıskançlık yapıp. dün biraz fazla sevdim küçük adamı, bonnie akşam burnunu kanattı. çok kötü dövdü onu. içimiz gidiyor.

üzümlü kekim ne yapıyordur bugün acaba. kendini atmış mıdır yine yolculuklara? iki günü boş kalsa, hemen kanatlanır bir yerlere…

kanatlarını yediğimin.

gece rüyamda geleceğe ait bir zamanda paris’e gitmiştim. yanımda üzümlü kek de vardı. paris’e en son 2009 yılında gitmiştim. zaten tek gidişim de bu sanırım. çok etkilendiğimi hatırlıyorum. ABD’yi ilk gördüğümdeki hislerim gibiydi. keşke rüyam gerçek olsa, eiffel’in altında üzümlü kek ile dolaşsam.

mutlu bayramlar.

çocuk kalpli & üzümlü kek

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.