31 ağustos.

dün gece, kalemde huzur içinde uyuyorum. birden kapıda beliriyor üzümlü kek. bir şey demiyor ama oyuncakları kapıya fırlatıyor, uyanmam için. sonra dayanamıyor. ben de türk’üm, bugün bizim bayramımız, bahçede oynamayacak mıyız diye bağırıyor, kapının önünde olay çıkarıyor.

git üzümlü kek buradan, beni kandırmandan yoruldum, diyorum, sahtekarın tekisin diye kızıyorum.

üzüm üzüme baka baka kararıyor, diyor.

ben senin hayallerinle hiç oynamadım üzümlü kek, en üzgün zamanlarda, onları yalandan karşına çıkarmadım, hep başkası tıklıyor sanıyor, devamında rüyamda görüyordum. o günler için yaşıyordum. şimdi hepsi kandırmacaymış.

bu yaz mutlaka yazacaktın güya, kapından dönen mektubu ikinci kez yollamama rağmen cevap yazmadın. bu yaz vaadlerin için başka seyahat planlarımı kısıtlamıştım üstelik. kışın iyi değilim dedin, arkadaşlarının yanından, sonra maldivlerden çıktın. gelecek yıl kutuplara gidecektik. sordum, resmen yok öyle bir şey, dedin. noelde beni arayacağını da sanmıyorum. ne afrika’ya, ne romanya’ya, ne birleşik krallığa, ne filipinlere, ne kosta rika’ya ne de meksika’ya, ne de padre emanuel’in yanına italya’ya gideceğimize inanıyorum artık.

milyon kere kırıldımı söyledim blokelere. umrumda bile olmadı. geçirdiğim nöbetler umrunda olmadı. umarım geçiren birine denk gelirsin de görürsün nasıl bir şey olduğunu, beni her üzüşünde, neler yaşadığımı.

kapılarım sana kapalı artık üzümlü kek. ne yaparsan yap. gerçek hayatta gelmedikçe, buranın bir anlamı yok. arkadaşlığımızı mahvettin. ben seni gerçek hayatta seviyorum. sense sadece rüyada. bu kabul değil.

unutma, gerçek hayattaki üzümlü kek’e ben de kızgınım, diyor.

git, konuş o zaman onunla, benimle değil, ben elimden gelen her şeyi yaptım.

beraber uyuyalım bari, diyor.

şu an olmaz, diyorum. içeri almıyorum onu.

gece böyle bitiyor…

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.