do you feel my heart beating?

sorun şu ki: yazlara çok anlam yüklüyoruz. hiçbir yaz, aslında beklediğimiz gibi geçmedi ve geçmeyecek. masallardan daha çok kandırıldık biz yazlarla. noel gibi bir şey değil yaz. birkaç mavilik disinda, hiçbir numarası yok. son geçirdiğim yazı, blogumdan, tom ellis’in eternal flame yorumu eşliğinde okudum bugün.

daha yerinde bir şarkı olamazdı hislerime. simdi videonun bitişindeki cümle: “yaz, sonbahar, kis geliyor. chin down” kendimi kutup ayisi moduna aldım. her iki dünyada da, bu şekilde yatıyorum. rüya alemimdeki kalemi buzlarla kapladım. üzümlü kek de kendi kalesine çekildi. kalemin önünde, hala burdayım, sen de hala ordasın lütfen çık hadi barışalım, demişti en son.

ben de onu diyorum üzümlü kek, ben burdayım, sen de ordasın, sözlerini tut artık! saklandigin yerden çık.

diye geri gönderdim ve buzla kapladım, kalemin her yerini. gelemiyor artık. o da biliyor, bu sefer ki kaleme çekilişimin, öyle ufak bir kirginlik olmadığını. hayallerimiz vardi. mixtiller olup, olene dek duvarlarımı süsleyeceklerdi. en güzel yaşlarımızda, ülke ülke dolaşacaktık beraber. en başından başlayacaktık. yeniden tanışacaktık. ortak bir şeyde buluşup, zaman oldukça, orada, yaşayacaktık.

yaz bitti. gerci michigan hala yaz havası sürdürüyor ama ben ruhen bitirdim bir şeyleri. birazcık şansım varsa, 1 ay içerisinde ruhen toparlarım. hep eşimin ailesine laf ediyordum ama kendi ailemle de 3 ay yaşamak, büyük stres yarattı bende. bir daha bu kadar uzun süre gelmeyeceğim türkiye’ye.

daha hafiften alıyorum her şeyi. her şeyden önce, bir şeyler yapabilecek gücü bulabilmem lazım. is başvuruları yaptım. görüşmelerine gidiyorum ama şu halde başlasam, belki de 2-3 ay bile geçmeden bırakabilirim. ciddi bir seye baslamak icin iyi bir zaman degil sanki. dengemi kurmam gerek. gecici ek sakinleştiricilerim bitti. meditasyon uygulamaları kullanıyorum sabah ve geceleri. bu hafta spora da yeniden baslayacağım. eğer başvurduğum isler olmazsa, ekim gibi belki fabrikadaki yari zamanla isime geri dönerim. cadılar bayramı her zamanki gibi umrumda degil ama en iyi noel, bu yıl olsun istiyorum. şimdiden hazırlanmak gerekiyor. son ay işi değil noel. bu sene, kurdela ve beyaz isiklar üzerinden gideceğim. gercek ağaç da kesmeyeceğim, böylelikle istediğim kadar, salonda duran bir ağacım olacak. istediğim de ekim ortası-mart sonu.

yeni bir dizim de olur belki. lucifer bitti. şimdilik sadece the crown var merakla beklediğim ama o da final yapıyor zaten. lucifer gibisini biraz zor bulacağımı biliyorum ama mutlaka yeni bir şey olmalı. gece gündüz, en iyi sahneleri ve yorumları yeniden okuyorum dizi ile ilgili. biraz marvel, yani super kahraman gibi dizayn edilmişti lucifer. dini öğeden çok, süper güçleri olan bir kahramandı. hristiyanlik ile alakalı oldugu düşünülüyor ama inanin, mesih isa, 6 sezonluk dizinin 1-2 yerinde gecti. bir sahnede lucifer elindeki pentecostal paradan anladık mesela isa’yi, yani o kadar gecti. pentekostu ona baglayabildik. dizide tanri, herkesin babası. en çok da meleklerin babası. yani düşününce biraz daha tevrat üzerinden gidiş var. sezon finalini mahvedeceklerini düşünmüştüm netflix’in ama öyle güzel bitirdiler ki, hayran kaldım. her süper hikaye gibi, bu da zaman yolculugu ile bitti.

dizi ile ilgili tek sikintim: bende ölümle ilgili bir panik yaratması. yakin zamanda sevdiğim arkadaşım da ölünce, sanki 1-2 yıl ömrüm kalmış ve sürekli ibadet etmem gerekiyormuş gibi hissediyorum. rüyamda yaptigim, zaman yolculuklarının hiçbirinde 40’imi aşmadım. olum tecrubesini de defalarca yaşadım ruyamda. psikoterapstimle kaldigimiz yerden degil, buradan devam edeceğiz o yüzden.

cocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.