bir başka salı.

kadınlardan ve salı günlerinden çok çektim. yani üzümlü kek, kızacak, kafamı kıracak yer arıyorsun bebeğim. rüyalarda geçmişe gidip, bir şeyleri değiştirme şansım olsa, ilk kendimi bulacağım ve diyeceğim ki: bak buna yalan söyleme, yanlış yapma, bir dediğini iki etme, sürekli de zaman ayır, yoksa bu seni gelecekte, annenden doğduğun güne pişman edecek.

gece ayrı gündüz ayrı…

üstteki cümle bir şeyin daha cevabı aslında. neden böyle olduğum soruluyor bazen. hakaretle karışık yorumlar da yapılıyor. kredilerini fazlasıyla tüketmiş, amel defterinin sol tarafını, tamamen doldurmuş biri, çocuk kalpli. tek yanlış bir şey yapma şansı yok. geçmişte bir sürü hurma yedi ve böylelikle, üzümlü kekin, hakimiyeti altına girdi. üzümü keki kaybetmeyi göze alamıyor. kötü olmadı ama bence. iyi böyle. halimden mutluyum. tabii üzümlü kek, gerçek hayatımda da olursa…

çok kızgındı yine dün gece üzümlü kek. oyuncağı ile başkaları oynayınca, çıldırıyor. sonra tüm hıncını, yine oyuncağından alıyor. canum benim, neden bir yerini kaldırıp, gelmiyorsun ki buralara ya da gittiğin yerlere çağırmıyorsun? ben de istiyorum ki, tüm seyahatlerim sen olsun. seni hayal ederek gezmekten, takılmadığım taş, ayağımın kaymadığı arazi kalmıyor.

bu sabah, büyük kamera ile çektiğimiz fotoğraflara bakma şansım oldu. kamera da kötü çekmemiş aslında. sadece gökyüzü, istediğim mavilikte değil. haze mavisine gıcık oluyorum.

aracımızın önüne yerleştirdiğimiz go pro çekimlerimiz ise gerçekten felaket. bilgisayarıma bile yüklemedim. eşim, haftasonumu yine gidemez miyiz diye sordu. gidemeyiz çünkü, bu cumartesi de, cadılar bayramı için trunk or treat etkinliğimiz var. geçen hafta erken ayrılan ben, bu hafta en geç çıkacağım. görülen o ki, cumartesiler de bazı iş haftalarına dahil. umarım üzümlü kek kızmaz. hatta gelecek hafta, başka bir tane daha var ama onda kesinlikle yer alamayacağım, kolonoskopiye gireceğim için. o uykulu halden kaç günde çıkarım bilmiyorum. anestezi alacağım. yarım gün de hastanede yatacağım. umarım başarılı olur ve tek seferde hallederiz. becca’ya, ne olur, beni tamamen uyuttuklarından emin ol, diye baskı yapıyorum. anneme az anestezi vermişlerdi bir keresinde ve canı çok yanmıştı. yarıda bırakıp, ağlaya ağlaya dönmüştü eve. kadın birkaç gün diyet yapıp, tekrar girmek zorunda kaldı.

bugün öğleden sonra çalışıyorum. öncesinde bahçemdeki çimleri keseceğim ve cadılar bayramı balonlarını kuracağım. şu ana kadar, yeni ağacımın da gelmesi gerekiyordu ama adamlar, öyle yavaşlar ki, bu hafta da gelmezse, arayıp, allah belanızı versin, baharda getirin zaten bahara ne kaldı diyeceğim.

dünkü yorgunluk, üzerimden tam anlamıyla kalkmadı aslında ama bugün yine aktif olacağım. çocuklar, akşam antremanında çok yordu dün. hepsi resmen yeaaaa!!! socccceeeerrrr!! modundaydı. bu aslında iyi bir şey, sevmişler beni.

ben de onları sevdim.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.