afterwards.

canumun, bir kalbinde, bir kucağında, yatarak geçirdim kolonoskopi sonramı. öyle etkilendim ki anesteziden, rüyamda bile gözümü açamıyorum. dün de yazmıştım, olay çıkarmışım sadece sedasyon verileceğini duyunca. sedasyonu basit sandım. yani yaşadığım olaylardan sonra, güçlü sedasyonlar da aldım ben ama tahriş olan yerimin de acısı ile uyanacağımı, bunun yetmeyeceğini düşünüyordum. doktor ve becky zor ikna etmiş. becky, ulan işimi gücümü bıraktım senin için, çabuk yatağa dön, şu camdan atarım şimdi seni diye durdurmaya çalışmış.

melek melek.

aklımda saçma sapan şeyler var. becca içeri giremedi. anestezi verilirken de hayal emanuel’i gördüm. 1 saat sürmüş. doktor bir yerinde uyanır gibi olduğumu ama yeniden sedasyon ile müdahale ettiklerini söylemiş. yani aslında, haklı da çıktım. internette çok okumuştum zaten, genel anestezi alın, sedasyona güvenmeyin diye. neyse, ne verdiler bilmiyorum ama dün 10-11 gibi alındım, o saatten beri, arada ufak zamanlar uyanıp, tekrar yatıyorum.

kolay olmadığını biliyordum ama bu kadar zor olur diye de düşünmemiştim. özellikle kolonoskopi öncesindeki gece, canımdan can gitti. ağır tahriş oldu arkam, ishal ve verilen ilaç yüzünden.

zaten konu da buymuş. ishal olup, tahriş olunca, kanama tam olarak bu şekilde başlıyor. sonucum temiz çıktı. 10 yıl sonra gel dediler!

YES!!

üzümlü kek yine sonucu, önceden tahmin etti. kendisi de, gelecek hakkında doğru tahminler yürütüyor. o uyandırdı beni. çocuk kalpli uyan hadi, bana blog yaz, dedi. yoksa kalkmazdım.

küsme bana ne olur, diyordu, noel için cesaretlendir. ah üzümlü kek, ne gibi bir cesarete ihtiyacın var, noel’i bile bekleme! diyorum ona, kaç yıllık arkadaşız, bıraktığımız yerden devam edeceğiz! bıraktığımız yerden mi diyor kötü kötü bakarak. onu demek istemedim, en güzel sonuncu anımızı hatırla, nasıl sarıldığımızı, seni o zaman bile ne çok sevdiğimi, şimdi ise dünyalara sığdıramadığımı…

tamam diyor.

ben 2 gün küsemiyorum, uğraştığın şeylere bak, gizli gizli de görürüm seni, kimseyle uğraşamam, eğer bir sıkıntımız varsa, senden önemli değil…

bunu da duyunca ölesiye sarılıyor.

ah üzümlü kek, dünyanda neler oluyor?

bugün yürüyüş yapmam gerek. cadılar bayramı süslerini dolaşmak istiyorum. size de fotoğraflamak. yataktan çıkabilirsem, güzel gün olur.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.