happy halloween!

bugün cadılar bayramı ama dün geceden kutlanmaya başladı. benim için, çok huzurlu bir akşam olacaktı. eşim, kuzey ışıklarını görmek istediğinden, yemeği çok erken yaptı. akşam 5.30 gibi, evden ayrıldı. ben sadece, duş aldıktan sonra, kitap okumayı ve devamında çok erken uyumayı planlıyordum.

duşu bile alamadım!

kapının zili 5 dakika da bir, hatta bazen 3 dakika da bir çalmaya başladı. cenaze evi gibi, zil bir an susmuyor. çocuklar akın akın, çıldırmış gibi, treat or trick için kapıma dayanıyordu. öyle 1-2 çocuk da değil, 10 tane aynı anda saydığım oldu. kardeşler, kuzenler, arkadaşlar hep birlikte toplanmış, aileleri ile geziyordu. başlarda çok eğlendim ama 1 saat sonra artık delirecek noktaya gelmiştim. hala anesteziden dolayı uykuluydum, bir de birkaç saat önce gidip, grip aşısı olmuştum, kolum deli gibi sızlıyordu, ek olarak elimdeki çikolatalar da bitmek üzereydi. markete gidip daha çok almam gerekiyordu ama araç kulanamazdım. kyle’ı aradım. becky geldi. 2 paket çikolata daha getirdi. onların da bitmiş zaten, benim gibi ne olduklarını şaşırmışlar. anlaşılan o ki, çocuklar, pandemi yüzünden iptal olan, geçmiş halloween’in de öcünü de alıyorlardı. becky biraz yardım etti ama çok az durduktan sonra gitmek zorunda kaldı. giderken de, ışıkları söndürdü ve yat, dedi. ışıkları söndürmek, çocuklar için, tamam buraya kadar işareti.

böyle yapmak asla istemezdim, çünkü çocukları kırmak, beni derinden üzen bir şey. üstelik, tekerlekli sandalye ile gelen, paralize çocuklar da oluyor. dün 2 tane geldi kapıma. sadece, gücüm yoktu. mars da kuzey ışıklarını görmeye gidince, tüm geceyi yalnız başıma tamamlayamadım. o da zor bir gece geçirmiş. yakalayamamış ışıkları. gece 3’e kadar beklemiş ama görünmemiş ışıklar.

benim de kendime göre ışıklarım, çok görünmedi dün gece ama bu gece geç saate kadar açık olacaklar!

üzümlü krallık’ta da kutlandı cadılar bayramı. çocuk kalpli, bu yukarıdaki friendly ghost’ların kostümlerini çalarak, üzümlü kek’in ödünü kopartmayı denedi. sonra dayak yedi ama olsun. bence, çok komikti. gerizekalı, gel o yazdıklarını konuşalım seninle önce, sonra cadıyı göstereceğim sana diyordu üzümlü kek.

hangi izinle gerçekleştireceksin tüm o planları, işten mi ayrılacaksın diyordu üzümlü kek, ben böyle bir şey istemem. o zaman diğer plan devreye girer üzümlü kek, sen gelirsin olmaz mı diyorum. sen kışın gelirsin, ben yazın. sıkıştırma ne olur, düşünüyorum diyor kekim. en azından bir planımız olsun. hala 0 noktasındayız, benimle planın bile yokken, başkaları ile dolaşırsan, hakkımı helal etmiyorum üzümlü kek, seninle de bir daha konuşmam, unut beni diyorum.

burnum sıkılıyor yine. seni şehrime göndermezler diyor, kıyamet kopar. becca izin verir mi sence, olay çıkarmaz mı diyor, en son yanıma gelmeye kalktığında, seni kandırıp hastaneye kapatmıştı. o zaman gerçekten hastaydım üzümlü kek, tamam kandırması çok üzücüydü ama ben çok sevdim orayı diyorum.

ilk gün böyle hissetmedin, kaçmayı planlıyordun, unutma ben tüm bloglarını okuyordum diye koyuyor cevabı. sildiklerini de.

bu doğruydu. o gün zorla tutulmuştum. iğne yapıp, eve göndereceğiz dediler ama benim hemen uyuyasım geldi ve kapım da kilitlenerek bir odaya konuldum. bu kısım gerçekten hoş değildi.

ama bir allahın kulu tutamazdı şu andan sonra beni…

başka şeyler de konuşuyoruz üzümlü kekimle. 2011’de polonezköy’de geçirdiğim haftayı hatırlatıyor. ne olur bunu hiç konuşmayalım diyorum, allah bilir orada başka neler oldu kendinde değilken, böyle bir hatayı nasıl yaparsın, ona nasıl güvenirsin, diyor.

o zamanlar, herkes hakkında iyi şeyler düşünen bir çocuk kalpli vardı üzümlü kek…

bilmez miyim, bana hiç sıra gelmezdi diye burnum bir kere daha sıkılıyor. yani cadılar bayramı, hakkıyla kutlanıyor üzümlü krallık’ta.

canum canummm. dünyanın en tatlı cadusu.

çok daha iyiyim bugün. uykum yok en azından. ilk iş gidip, çikolata şeker alacağım. dün bu kadar çocuk geldiyse ki 150 tane gelmiştir, bugün iki katı gelecek demektir. çok şeker kostümleri var, bugün ben de giyeceğim ayu kostümümü.

HAPPY HALLOWEEEN!

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.