sorun değil.

söz verdiği gibi, 1918’e oyuncak yağdırıyor eşim. bugün, yatak oyuncağı olarak bunu almış. harika uyuruz bence bununla, bu gece.

noel zamanı, ABD’deki, tüketim çılgınlığının boyutunu, tahmin bile edemezsiniz. marketlerdeki raflar öyle hızlı boşalıyor ki. bu a haber’de, duyduğunuz saçmalıklardan bahsetmiyorum. noel oyuncakları, ışıklandırmaları, hediyeler derken, insanlar, en az 1 aylık kazançlarını, noel’e gömüyorlar. sadece aileler arasında değil, iş yerlerinde de hediyeleşmeler ve kutlamalar oluyor. iki işim olduğumdan, benim için daha eğlenceli geçecek işin bu kısmı da.

kreşte hediye günleri hazırlanmış. herkes istediklerini bir kutuya yazdı. çekiliş yapacağız, ilkokuldaki gibi ama tek bir kişiye değil, herkes herkese hediye alacak.

kolay olmadı, uzun süreden sonra çalışmak bugün. bedenim mahvolmuş bir durumda. tek bebeği kaldıracak gücüm yok. tükenmişim resmen. her şeyi, yoluna koyduktan sonra böyle bir şeyi yaşamak çok zor. kuralları da anlamak zor. şu an ben hala pozitifim, dahası zatürrem tam olarak iyileşti mi kesin değil. geçen hafta entübe olacaktım ama hala, tüm gücümle çalışmamı istiyor sistem. çok yoruldum bugün, lakin odamı terk ederken, öyle mutlu hissettim ki…

çocuklar gittikten sonra, biraz daha sınıfta kaldım, yerdeki beyaz tabureye oturup, kar yağışını izledim bir süre.

aklımdan ilginç şeyler geçiyor bugünlerde. biraz hayatımın ötesinde düşünüyorum sanki. emanet hissediyorum kendimi. insanların elinde emanetim sanki, ya sevip yaşatacaklar, ya da öldürecekler ama ben ikisinde de mutlu olacağım garip bir şekilde. böyle bir şeyin huzuru var içimde. o şey hissettiriyor bunu bana. sorun değil diyor.

sorun değil…

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.