burned out.

az önce eve girdiğimde, hayatımın şoku ile karşılaştım. çok az işi kaldı dediğim, noel ağacımın, ışıklarının yarısı yanmış. ah çocuk kalpli, rite aid’den ışık mı alınır! kaldırmadı 1300 ışığı. deliriyorum şu an. gidip, tekrar almam gerekecek. son hali bu:

bu sene kurdela çalışmak istedim ama onları bir türlü ağaca istediğim gibi oturtamadım. bu gece yeniden uğraşacağım. ışıkları da yeniden dağıtmam gerek. yarına da hazır olmazsa, artık oturup delireceğim. zaten iyi hissetmiyorum.

eve gelmeden önce ise, dünyadaki, tüm noel ağaçlarının sergilendiği, meijer bahçelerine gittim. her sene olduğu gibi, en değişik fikirler, birleşik krallık ‘tan gelmiş. ağaca kartpostal asmışlar. üzümlü kek de en çok bunu severdi sanırım.

çok mutlu oluyorum bu sergiyi gezerken. dünyanın farklı yerlerindeki, noel ağaçlarını görmek çok mutlu ediyor. hiç gitmediğim ülkelerin, bu seneki zevklerini görmüş oluyorum. nerdeyse tüm avrupa’da dolaşmış biriyim ama bu sergiye geldiğimde, sanki, hiçbir yere gitmemişim gibi hissediyorum.

birleşik krallık kazanır, çünkü bize karşı, gerçekten bileniyorlar, en iyi noel bizde kutlanır diye ama gülünür buna, burada sadece. tek ağaç süslemiyoruz biz.

ben başaramadım diye ne var. 24 gün kutluyor insanlar. umarım, kalan son 7 günümü bari, gülerek geçiririm.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.