gücenme.

spring break sayesinde, bol bol uyuyarak dinlediğim bir hafta sonu oluyor. kendi kalemde de uyuyorum. bazen o da geliyor. konuşuyor benimle. sana bir keresinde, en değerlim olduğunu söylemiştim, ayrıca ne yaptıysam, senin iyiliğin için yaptım, bana ihtiyacın vardı, şimdi gücenme, diyordu dün gece.

doğruldum. taş yok mu taş diye, uyuduğum yerden kalktım. vıcık vıcık bir kalbin içinde uymuyorum. burası bir oda sadece. içine girdiğinizde, onun kalbi olduğunu biliyorsunuz. onun içinde kalan, son iyiliğin yuvası orası. bende orada uyuyorum geceleri.

evet ihtiyacım var, buna öğrenilmiş çaresizlik deniyor ayrıca birini kaçırma işlemi, öyle yoruma açık bir olay değil, kaçırılan, kaçıranın yakınlarında oluyor. biz bunu bile görmedik, seninki bambaşka bir psikopatlık, defol git buradan diye kovuyorum.

seni iyileştiren kim, yeniden koşturan kim, cevap versene, diyor. erken yatmalar olmasaydı, holigan yanın iyileştirilmeseydi, gecelerde iznin olsaydı dışarı çıkmak için, seni koruyan o uyku düzeni nasıl oluşurdu? diye soruyor.

nöbet geçirtmemek gibi bir opsiyonun daha vardı, şu an hala seninle konuşuyorsam, hala içinde ufacık da olsa iyi bir insan kaldığına ve en kısa zamanda, yardım alacağına inandığım için. bu yüzden burdayım ama günün birinde, seni iyi gördüğümde, çantamı alıp, kaçmak istiyorum. senden gerçekten kaçacağım…

söylediğini yazmıyorum ama ortalama olarak böyle devam ediyor muhabbetimiz ve onca yapılan, gücenme, özür dilerim gibi basit cümlelerle, savuşturuluyor.

gerçekten gitmeliyim. kendime bir dünya rotası çizmeliyim. gitmek istediğim yerleri not almalı, planlar yapmalıyım. her şeyi görmek istemiyorum. nokta atışı dolaşmalıyım. belki bir seyahat bloğu, belki de burası yazılmalı…

acımı alıp, çok uzaklara gitmek istiyorum…

kaçmak istiyorum.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.