two kingdoms of god.

yurtdışında yaşamaya başladığınızda, aklınıza ilk gelen, terk ettiğiniz yerde, özleyeceğiniz ve gittiğiniz yerde, bulamayacağınız şeyler, olur. yerine hiçbir şey konmaz sanırsınız bazı şeyleri, 2-3 yılda eser kalmaz bu düşüncenizden, aradığınız her şeyi ama her şeyi bulur, eski düzeninizi, yenisi ile birleştirip, çok daha iyi bir hayata sahip olursunuz. gerçekten güzel bir hayatım var. biraz daha kıymetini bilmezsem, allahtan büyük bir tokat bekliyorum. sonuna kadar da haketmiş durumdayım.

şubat ayı, çok kısa sürdü benim için. 1 aylık zaman, yoğun ilaç yardımı ile geçti. bir 15 gün daha böyle. birkaç seans doktorla görüştüm, fizik tedavilere de yeniden başlıyorum. spora da başlamam gerek. son 3 yılım, birbirinin aynısıydı. geçen sene de aynıları oldu kronolojik sırayla. her sene, başıma sırayla aynı şeyler geldi. bu yıl da değişmeyecekse, mayıs’tan itibaren beni güzel günler, bekliyor demektir.

yeni günlerimle birlikte, 2017 istanbul’a da geri dönmek istiyorum. benden sonra, şekerci cafer erol açıldı. ben, bunu hiç göremedim mesela. eşime 1-2 yıl içinde, tekrar türkiye’ye yerleşelim, biraz dinlenelim mi, sonra 1 yıl içinde, tekrar döneriz dedim. bunu zaten yapacaktık, hayat planlarımız böyleydi. yeşilköy’deki eşyalı evimiz, hala müsaitse, oraya yerleşecektik yine. yardımcımızı da tutacaktık. böylelikle sadece mental olarak yardım alabilip, zevklerimize zaman ayırabilecektik. ben, arkadaşlarımdan 1-2 proje alır, onlarla uğraşırdım. bol bol da Avrupa’ya gitme şansım olurdu.

Afganlardan önceydi tabii bu hayaller. şimdi tek yerleşebileceğimiz yer, ege civarı. ailemin yazlığı ya da. kışın gelip, hep kullanabiliriz.

nerdeyse 1 ay oldu, 30 ocak geçeli. bu zaman içinde neler geçti. aslında değişen hiçbir şey yok. çocuk kalpli, çok sessizdi, çok gerekmedikçe konuşmadı ve hiçbir şey duyamayacak kadar derin uykulara daldı. krallıklar bölündü. birbirimize sınırız ve iki krallık arasında, artık sadece ortak bir bahçe var. o bahçe de, kavga edip, savaşmaya yarayacak. oyuncak oynanmayacaktır orada. kendi kalemde, ona izin veriyorum, çünkü kalbine girsin, içinde kaybettiği son iyiliği orada hatırlasın ve hayatını düzeltmeye başlasın, düştüğü kibir ve gurur çukurundan çıksın, eskisi gibi biri olsun diye. böyle bir durumda, ben de hep onunla olacağım. bırakmayacağım ki, böyle bir durumda elini.

kaybedecek hiçbir şeyi yok. hataları çok, özür dileyip, gerçekleri anlatmak dışında hiç şans yok. tek ışık bu. ben de, bu sayede, böyle bir durumda, yaşananları kolaylıkla unutabileyim ve ezeyim. gerçi, birbirimizi bir daha göremeyeceğiz nasıl olsa, uğraşmasak mı artık? ikimiz de öldük birbirimiz için. bunca zaman olmayan, bundan sonra nasıl olur ki?

aracımı aldım bu sabah becca’dan. sana canım feda ama ben oyuncaklarımı, kimseyle paylaşmam, aracım da en sevdiğim oyuncağım, ayrıca sadece bir oyuncak değil, artık klasik de bir araba, fiyatı da her gün artıyor, dedim. vw beetle satışını durdurduğundan beri. benimkisi de coupe, turbo ve aracın içi, fancy dizayn. gerçi kimseye satmam. çok iyi bakacağım bu arabaya. en az 10 yıl kullanmam lazım, elektrikli arabalar yaygın şekilde kullanılmaya başlanana kadar.

bu hafta 4 gün çalışacağım. en yakın arkadaşım direktör oldu ve ona, gerçekten yardım etmem gerekiyor. en çok güvendiği kişi benim. direktör olacağından habersiz, çok yakın, karşılıksız ilişkilerim, iyiliklerim oldu. yoğun iş haftası öncesi, bugün hem ders çalışıyor hem oyun oynuyorum ama uyumam da lazım erkenden. bazen akşam 4-5 gibi yatıyorum ve akşam yemeğine kalkmıyorum.

sanırım bugün, onlardan biri olacak…

hala kurtarmam gereken, geçmişe ait bloklarım var. bazıları gerçekten salakçaymış, onların yayında olmadığına sevindim. bazılarını da editleyerek, onun adını çıkararak yayınlayacağım.

ük, kitap oldu. biraz duruma yardım eder, özür dilerse. ikinci kitap, ilkinden daha güzel olur.

yeni bir dünya kurulur.

şu an kurmayı çalıştığım dünyada, ük’nın yeri yok. bir insanın onurunu kırarsan, düzeltmemiş, herhangi bir dünyaya alınmazsın.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.