tüm hafta.

tüm hafta, deli gibi çalıştım. sadece kendimi işimi değil, geriden gelen infant 2’yi de toparladım. gerizekalılar beceremediler ve ilk haftadan ayrıldılar. bana sordu çalışma arkadaşım yeniden. valla benim yeni düzen çok iyi, hem bree ile çok mutluyum, oradaki bebekler de tatlı, hem de tüm sınıflara eşit ölçüde giriyorum ve kendimi yetiştiyorum. infant 2’yi girişte ve çıkışta alıyorum. gün içinde de, istediğim kadar o sınıfa girme hakkım var. arada, oradaki bebeklerimi sevme şansı da buluyorum. infant 1’deysem, blake zaten gönderiliyor bana. todd 2’deysem de lucas. istediğimi fazlasıyla alıyorum. tüm gün dönmeyeceğim oraya. ne yaparsa yapsın. oradan gidince, zaten tüm işi benim yaptığım belli oldu. bana bu yeter.

tüm hafta, hasta olarak deli gibi çalıştım aslında. işe gitmesem, başkası ve direktör arkadaşım sıkıntıya gireceğinden, birgün bile aksatmadım işi. çocuklar ve bebeklerin sevgisi, hiç aklıma bile getirmedi ne kadar hasta olduğumu. çok üzgünüm aslında bugün. early preschool’dan bir çocuğumuzun gözleri, geçirdiği nöbet sonrası, başka yerlere bakıyor artık. geri kalan hayatında şaşı olacak muhtemelen. yıkıldım diyebilirim. her zaman gelir, sarılır bana.

ayrıca blake, bugün ben gelene kadar, infant 2’de ısırılmıştı ve ağlıyordu. kimse de ilgilenmiyordu. bu çocuğa bir şey olsun, annesinden önce, ben döverim seni diye şakaya vurdum ama aslında şaka olmadığını o da biliyor. bağırma sakın oğluma, ben burada yokken de dedim. garibimin, beyaz kolu, mosmor olmuştu. ısıran bebek, ne desen anlamaz. sen kurtaracaksın blake’i.

blake’i, hep infant 1’e almak isterim ama her şeyi yıkıyor ve arkadaşlarına vuruyor orada blake. abisinden beter olacak diye korkuyor herkes. bana göre hava hoş. oladabilir, zaten lucas ile de ben ilgileniyorum. okulun, en yaramaz çocuğu ben’le de. yani uslu çocuğa, bebeği herkes sever. sanırım hayatımın çoğunda, sosyal çalışan olmam, beni en zorlara ve en çok ihtiyacı olanlara yönlendiriyor.

sevgi ve sabır. ikisi yoksa, öğretmen olunmamalı bence.

ve tüm hafta, hiç ders çalışmadım. yarın ikinci teste gireceğim online. hocam yine, bir şans daha verdi. iki assignment daha da yazmam gerekiyor. pazartesi teslimli.

yarına uyanabilirsem, neden olmasın.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.