31 mart 2022 (starting to write down)

haftasonundan beri çok hastayım. soğuk algınlığım zatürreye dönüştü. 1 hafta off aldım. evde yatıyorum, tek yararı: çalışamadığım dersleri çalışıyorum. not defterime daha önem verdim bugünlerde. onun için, alışveriş ederken buluyorum kendimi. kalemler, sticker’lar alıyorum. içine bakan kimse, çoğu şeyi anlayamasın istiyorum. özellikle de rüyaları. kodlamalarım olmalı. bilgisayarımın kabını da, sıra dışı bir tarzda değiştirdim. sanırım, yeni şeyler yapasım, yeni sözler söyleyesim var. yeni yerlere gidesim var. her şeyi ile yenilik, bu sene 31 mart…

yarın, benim için önemli birgün. üzümlü krallığı satırlara dökmeye başlayacağım.

üzümlü krallığı da 1 yılda içerisinde yazarak tamamlamak istiyorum. gönül ister ki, daha kısa sürsün ama buna imkan yok, muhtemelen 1 yıldan daha da fazla sürecek. kitabı yazmamdaki amaç ise, çektiğim tüm çocuksu acıyı dünyaya haykırıp, rahatlamam. kitabı eline alan çocukların elinde iyileşmem. şöyle bir sorunum var sadece, hayatta yaptığım hiçbir şeyi, öylesine yapmadım. mükemmeliyetçilik var. çok can sıkıcı bir durumda hem de. 1 yıl diye başlayıp, 5 yıl sürme durumu var bitirmenin ama yarın ilk defa kitap sayfası olarak yazılıyor. başlıyorum!

31 mart 2022.

görsellerin hepsi hazır değil. bazılarını kullanmayı düşünmüyorum sanırım. bazılarını da yeniden çizdirebilirim. ilk türkçe yayınlayacağım. sonra İngilizce. kreşteki bebek ve çocuklar için de, elimdeki fotoğraflarının altına bir iki yazı ile süsleyip, ufak kitapçıklar yaptıracağım bu hafta sonu. bakalım fotoğraflar hakkında ne düşünüyorlar.

çok güzel bir şey oldu bugün: lucas ve blake’in annesi, beni facebook’tan arkadaş olarak ekledi. veliler ekliyorlar bizi, çok güzel bir şey. canlarım benim. hayatıma hayat katıyorlar.

sabahları erken uyanıp, spor yapma ve softball takımı için hazırlanma sırası ise geldi sanırım. eğer dersten de geçersem, yaza, harika planlarım olacak. türkiye’ye gitmeyeceğim bu yıl. başka yerler olacak. dünyayı daha çok görmek istiyorum artık.

hatta, 5 yıl içerisinde, iyi bir birikim yapıp, hala gençken, en güzel yerlerin tadını çıkarmak istiyorum.

bloğu da yeniden yazıyor gibiyim. çok az şey kaldı eskiye göre. böyle olmasını ben istemedim. en sevdiğim şeyim, elimden alındı hatta. acısı hala yüreğimde.

belki de gerçekten yeni görsellere ihtiyacımız vardır…

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.