cruise.

evet, yaza 4 tane kuş bekliyoruz. noel süslerini, easter’a kadar kaldırmayınca, kuşun teki yuva yapmış noel süsüne.

deli gibi bir şey oldu ama çok sevindim aslında. düşünsene, kim bilir neler çıkacak buradan. şimdi bizim çevrede olan kuşlar çok güzel. robin, bluejay, cardinal, tamam güvercin de çıkabilir ama güvercin yumurtasına göre biraz büyük.

bir korkumuz daha var aslında. magic ile bonnie, ilişkilerini iyice geliştirdiler. gözümle de gördüm. gördüklerimi red ediyorum şu an. hayır hiçbir şey görmedim, hayır hiçbir şey görmedim, o benim hala yavru bonniem. kuşları verecek bir yer bulurum ama hem yavrularken ölme tehlikesi var, hem de yavruları verilince, üzüme tehlikesi. o kadar kuşa bakamayız. kendimize zor bakıyoruz. şuna bak, 2 aylık uyuduğum sürede, kuşlar evime yuva yapmış. uyurken duyuyordum sesini aslında. geceleri geliyor, hareket ediyordu yumurtalarını korumak için. enish zannedip, kızıyordum bu saatte fıstığı rüyanda mı gördün diye.

benim aslında şu an ders çalışmam lazım ama ne zaman bilgisayarı elime alsam, blog yazasım geliyor. her şey hazır, beni bekliyor. geç saate kadar çalışacağım. çalışmak zorundayım. tam dersi geçme sınırındayım. yani imkansız olsa, zaten bırakacağım kendi haline, ikinci kez alacağım ama gerçekten uğraştım o hasta halimle.

sabahki düşünce de çok heyecanlandırdı beni. yapabilirim bu yaz aslında. karayiplere kışın giderim. penguen göresim var. bazı güzel ülkelere de uğruyor ama favorim değil o ülkeler. özellikle peru ve bolivya’ya gitmem lazım. peruda rengarenk dağlarda dolaşmak istiyorum, bir de machu pichhu var. çok güzel orası ya. bolivya’da da salar de uyuni. dün faroe adalarına da karar verdim. ölmeden önce, görmem gereken yerler.

alaska’da penguenlerin olmayışı çok üzücü oldu, benim penguen görmem lazım ama anlayamadığım bir şekilde, güney kutbuna gitmek çok daha uygun. gemide, alkol almaktan başka yapabilecek çok şey yok. ancak, nintendo, kitap, internet çünkü gerçekten mavi sulardan başka, görecek hiçbir şey olmuyor.

bunu çok hayal ettik üzümlü kek ile ama olmadı. olmayacak. sabah da yazdığım gibi, bana herhangi biri katılabilir, şu saatten sonra yok oraya yok buraya gidemezsin, sallamam ben. rüyada da konuştuk bunu, demek bensiz dedi, utanmadan. ne diyeceğimi şaşırdım. fotoğrafların piksel piksel görünüyor yeni bilgisayarda ve telefonda, hala şu cümleyi kurabiliyorsun, diyorum. arkadaşlarımı kıskanıyorsun, gittiğim yerleri kıskanıyorsun, diyor. valla karşıma öyle birini çıkardın ki, şu saatten sonra tüm arkadaşlarını tanımak onur benim için. yeter ki öyle insanlar olsun. tüm dünyayı da bensiz gezdin zaten, gidecek yer kalmadı, allah belanı versin senin diyorum gülerek.

ama gülerek!!

geçen gün, VPN kullanmadım. farketmedin, diyor. yooo çok etkilendim diye dalga geçiyorum. çünkü karşımdaki de benimle alay ediyor. ben anlamıyorum zaten. ödeme VPN için artık para, ne işin olur senin bu işlerle diye kızıyorum. bu teknoloji savaşından da ayrı sıkıldım. gerçekten basit bir şekilde kullanmaktan hoşlanıyorum, gece gündüz yapamam bunu.

çok mutlu kek. ilaçları bıraktığım için. sakinleştin sonunda diyor. iki ay kucağında ve kalbinde yattım. pek görüşemedik ama tam olarak sakinleştiğim, doğru değil. aklıma gelince, hala soğuk sular dökülüyor başımdan.

travma oldu ne yazık ki.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.