super hero business.

uzun zamandan sonra, işime geri döndüm bugün. bir sürü hediye, toplanmış bir miktar para vardı ama en büyük ödülüm, üzerime zıplayan, sevincinden deliye dönen bebek ve çocuklardı. blake biraz ileriye gitti, annesi tırnaklarını kesmeyince.

şerefsiz bebek, yırttı suratımı ama nasıl mutlu oldu, nasıl mutlu oldu anlatamam. ben de öyle. o kadar ağrım olmasına ve kendimi enerjik hissetmememe rağmen, günü normal bir günmüş gibi tamamladım. şimdi çok kötüyüm ama kreşe hiç yansıtmadım.

herkes de oh olsun, diyordu ve gülüyordu. senin çocuğun, sen böyle yaptın onu, uğraş şimdi diye dalga geçtiler. lucas da, özlem dolu sarıldı. oğlum benim. dünyanın en güzel şeyleri.

harika ya. öyle mutlu, size tüm sıkıntılarınızı unutturan bir yer ki..

şunu da öğrendim. tüm direktörler, infant alarak başlamış kariyerlerine. en zorunu alıyorsunuz. bir saniyeniz bile yok. bazen ayakkabı bağımı bağlayamıyorum (bebekler hep açıyor, bir sürü oyuncak var, ayakkabım ile oynuyorlar) bazen de su içemiyorum.

mayıs’ın son 2 haftası, tüm günler çalışacağım. diğer işimi bırakmak zorunda kaldım ama sezonluk olarak, devam ediyorum. iyi hissettiğin an ara, dediler. hala orada çalışıyorum yani. istemezdim böyle olsun ama özellikle, sırtım iyileşene kadar olur şey değil. kaslarım açıldı aslında. yani büyük ölçüde açıldı. haftasonu, amwayriverbank, geleneksel grand rapids koşusu var. gizli gizli gitmeyi düşünüyorum. istanbul’da beraber koştuğumuz kişi, londra’ya yerleşir yerleşmez, koşuya katıldı. bizim aramızda gizli bir yarışma vardı her zaman. onun vardı. şimdi, beni geçtiğini felan da düşünüyordur…

yalnız yazmayı unutmuşum, kreşin 3’te 1’i yoktu. covid yayılmış. ne belalı kreşiz arkadaşız. derdimiz hiç bitmiyor. işteki kimliğimiz, super hero yani super kahraman. gerçekten öyle. hep yazıyorum, kaç kere 90’dan top çıkaran muslera gibi fırladım, gerçekten bilmiyorum. omurgamdaki sakat yer, kötüleştiyse bu yüzden kötüleşti.

bir gün daha gitti ömrümden böylelikle…

yorgunum ama çok mutluyum.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.