picture day.

bizim, aylardır ertelenen bir fotoğraf günümüz var. öğrencilerin ve öğretmenlerin fotoğrafları çekiliyor her yıl. hep erteleniyor ama yarın kesin olacak. bugün öğretmenlerin hepsi, saçı başı için izin almaya kalktı. direktör arkadaşım en sonunda bağırdı, dalga mı geçiyorsunuz lan, çocuklara, ofiste ben mi bakacağım diye ama öyle bir çıldırdı ki, zor tuttuk kendimizi gülmemek için. en başta benim ihtiyacım var. saçım deli gibi bir şey oldu. koştum işten sonra az da olsa. ölene kadar yorulmak istedim. geceleri kabus göremeyecek, görse de hatırlamayacak kadar uyumuş olmalıyım.

ama çok profesyonel bir iş. yani öğretmenler de haklı. blake’in ilk geldiğinde çekilen fotoğrafı bu:

oğlum benim. nasıl da kavuştuk birbirimize. kıkır kıkır gülüyordu, bugün karnını öperken.

sonunda vatandaşlık başvurum işleme konuldu ve vatandaşlık sınava çalışmam için bilgiler gönderildi. bu yaz çok ders çalışarak geçecek. cda’imi de fast track geçeceğim. 6 ayda bitmek zorunda olan bir program. umarım canım bir şeye sıkılmaz da, gerçekten başarırım.

maaşım da buna göre artacak. aslında bu çok istediğim bir şey değildi. nedeni sağlık sigortası. ne kadar sağlıksız biri olduğumu yazmama gerek yok. yıllık kazancınız, 25.000 doların üzerinize çıktığınızda, aylık en az 500 dolar sağlık sigortası ödüyorsunuz ve tabi bir de copayler var. şu ana kadar ülkenin sosyal yardımlarından çok iyi yararlandım. nerdeyse hiçbir şey ödemedim hastane masraflarım için. hatta bir kere akıl hastanesinde bile yattım. bu ülkeye çok şey borçluyum. sadece 4 yildir burada olmama rağmen, kendimi bu ülkeye ait hissetmeye başladım. nedeni ise çok açık. türkiye’den hiçbir şey görmedim ki! dahası, ülkenin şimdiki hali. nefret ettim açıkçası. ben insanlar için üzülür, kendimi parçalarken, insanların hala bir şeylerde ısrar etmesi beni uzaklaştırdı.

gelecek seçimlere de inanmıyorum. vatandaşlığımı aldığım gün, kardeşlerimi de buraya almak için başvuracağım.

artık çocuklarım ve bebeklerim de var burada zaten…

artık farklı.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.