memorial day.

lucifer’da cehennem, bazı insanların suçlarına göre, aynı cezayı tekrar tekrar çekmelerinden oluşuyordu. en çok pişman oldukları şeylerle, loop’a giriyorlardı. birisini öldürdüyseler hayatta, tekrar tekrar öldürüyorlardı onu mesela, her defasında pişmanlık duyup acı çekiyorlardı ama asla durmuyordu.

yeniden ve yeniden…

birkaç gündür eve erken gönderiliyorum. bugün hayatımda ilk defa 2’de çıktım. direktör arkadaşım, kalbimin bir kere daha durmasını istemiyor. deli gibi sorumluluklar aldım. bir de ölüm kol geziyor çevremizde. bugün, okula büyük sırt çantamla gittim. bir şey olursa bebeklerden 2’sini sırtımda taşıyabilmek için. sen aklını mı yitirdin, evacuate planımız var, azıcık sakinleş, çıldırtacaksın beni diye azarladı. tam da sakinleşebileceğim bir durumdayım. şu an hem infant 1 hem infant 2 lideriyim. yeni başlayan kız, panik yaptı bebekler onu sevmeyince. sürekli bana gelmek istediler. o da, bugün ne olur gitme infant 2’ye, dedi. 7 bebek vardı bugün infant 1’de. 2’si yeni başladı, durduraksız ağlıyorlar. elliot da hastaydı. bir de overheat problemimiz vardı. 7 bebek, 2 öğretmen, küçücük odadayız. 70F’a, yani oda sıcaklığına ayarlıyoruz ama dışarısı öyle sıcak ki, 75’ten aşağı inmiyor. benim için 70F sınır. üzerinde terlemeye ve nefes alamamaya başlıyorum küçücük odada. çünkü çok hızlı hareket etmemiz de gerekiyor. geçen sene 20 dakika dayanamıyordum y’daki hocama, şimdi ortalama 6-7 saat yapıyorum aynı şeyleri. yemin ediyorum, sadece bebekleri beslerken oturuyorum.

çok hızlı kilo kaybediyorum. böyle giderse, kilo almak gibi bir problemim olacak bu sefer de. antipsikotik yardım eder dedim ama çok düşük miktarda olduğu için, vücudum sallamadı bile.

yoruluyorum, normalde ölü gibi uyumam, direkt üzümlü krallık’taki kalemde yatmam lazım. hayır. imkansız. kabus looplarıma giriyorum. uçaklar kaçıyor önce. birini kaçırıyorum. sonra başka satın alıyorum. onu da kaçırıyorum. hep de amerika biletleri. sonra türkiye’ye tatile geliyorum, insanlar acınası gözlerle bakıyor, rezil olmuşum herkesin gözünde. bree’nin suratı dağılıyor, suratındaki kedi tırmınığını iyileştirmeye çalışırken, suratını yarıyorum. en kötüsü de acı ağustos günü. en uzun süren loop da o zaten. yazdığım için üzgünüm ama yazacak ve rahatlayacak başka hiçbir yerim yok. tekrar tekrar. her defasında kurtarabilirmişim gibi ve her defasında kanlar içinde kalmasıyla, onun bayılmasıyla ve benim ağlayarak haykırmamla bitiyor.

tekrar tekrar. en az 10 kere deniyorum. her defasında başaracağıma öyle eminim ki…

bugün, istersen yarın da gelme, tatil havasına gir iyice de dendi ama infant 2’deki asistanıma da güvenmiyorum. dün elliot’a kızarken gördüm. bir daha olmasın, ben bununla mücadele etmekten yoruldum, maddy ile bu yüzden ayrıldık, çok fena bozuşuruz, dedim. hayatım boyunca genç insanlara yardım ettim. 18 yaşında. iyi bir kariyer başlangıcına ihtiyacı var, gerçekten destek olmak istiyorum ama çok kilolu. mide ameliyatı gerekiyor muhtemelen. yürüyemiyor ki. maddy de ben yokken, onu ezmeye çalışacak gibi. kıskançlığından deliriyor. mutlaka rahatsız edecek, belki de döndüğümde asistanımı bulamayacağım. odamızda yalnız kaldığı birgün, tüm oyuncakları çıkarmış asistanım. maddy bunu yapmazdı toplamak istemediği için. ardından girip, oyuncakları saklamış. sam bana anlattı. izin veriyorum, maddy gelirse selamımı söyle, dedim ama maddy bunu duyunca, daha da çok kuduracaktır.

umarım tatil bana gerçekten iyi gelir. şu an aklımı yitirme noktasındayım. geceler çok ağır geçiyor…

yarın, memorial day günü kreşte. herkes kırmızı, lacivert ve beyaz şeyler giyecek. komik şeyler yapacağız. umarım güzel bir gün olur.

çok çok ihtiyacım var…

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.