back pain.

bu aşağıdaki fotoğraf ne biliyor musunuz? sırt ağısı. şu an sırtımla ilgili, ilaç tedavisine başladım. dönünce de güçlendirilmiş fizik tedavisi alacağım, boyumu uzatmak için. nedeni slone-leo-warren kardeşler. slone beni her gördüğünde rahatlar, kucağımdan inmek istemez, inince insanın kulağını sağır edecek şekilde ağlar. ağır bir bebektir. 30 saniyeden sonra, ağrı başlatır. leo ve warren, ikiz gibidir aralarında 2 yaş olmasına rağmen. hem görünüşleri çok benzerdir çoğu öğretmen karıştırır, hem de huyları aynıdır. kreşin en yaramaz, öğretmenlerine en zor zaman yaşatan çocuklarıdır ama kimse gitmelerini istemez. bir o kadar da duygusal ve sevimlidirler. lakin ikisine de yeter artık, kucağıma alamam sizi denememe rağmen, beni gördüklerinde kucağıma atlarlar, düşürmeye çalışırsam da, şortumu aşağı indirmeye çalışırlar, mecbur kucaklarım. öyle kenetlerler ki kendilerini, bazen mutlaka beyaz iç çamaşırım gözükür.

bush kardeşlerden sonra en çok onları özleyeceğim gibi.

bir de john john john john’u. john’un ismini 1 kere söylemem. 4 kere yani 3+1 kere söylerim. çok seviyorum çünkü. bree’ye olan sevgimle, bambaşka bir bebek oluyor john. üzerimde zıplamayı seviyor o da. kollarından hafifçe kaldırıyorum, kendini yukarı atıyor. blake de çok yapardı bunu. (blake’i ve lucas’ı nasıl özleyeceğimi yazmama bile gerek yok, onlar klasman üstü)

çamaşır yıkama ve alışveriş olarak geçiyorum günüm. çoğu tişörtüm ve şortum olmuyor artık. eskilerioluyor ama eskilerin çoğunu atmıştım açıkçası. bir şey paylaşacağım. türkiye’deki gereksiz marka merakını önleyebilmek için:

10 dolar değil mi? ben hep kullanıyorum, çünkü geçmişten gelen bir spor hayatım var. hep kullandım ve çoğuna da para ödemedim, sporcu olduğumdan dolayı. bazen klübüm, bazen okulum aldı. kendi aldığım da çok oldu ama buna genellikle 25 yaşımda, kendi param olunca yapmaya başladım.

uyumak ne güzel şey. bugün moralim de daha iyi, fiziksel gücüm de. 3 katı koşarak inip, çıkıyorum. eskisine göre daha çeviğim. 20 kilo verdim 1,5 yıl içinde. hareketlerim buna bağlı olarak da hızlandı. şu an -3 kg’dayım. umarım yiyecek bir şeyler vardır karayipler’de. yoksa gerçekten bittim. eski asistanım, hep türkiye’ye yemek yemeye geldim der, ziyaret ettiğinde. olmadı yemekli otele geçeriz, kendi otelimizi bırakıp. ben biraz daha kilo kaybedersem, hasta olacağım. hasta dönemem, yapacak bir sürü işim olacak döndüğümde. her gün çalışmam gerekecek. daha banff’ı ve vermont’ı söylemedim direktörüme. çalışmazsam, izin alamam bunlar için.

yalnız çok güzel bir şey oldu bugün. öğrencilerimden birinin (bebek) annesi, hakimmiş. konu okul otobüsü sürüşüne gelmiş. şu an bir kişi daha ayrılıyor ve o, genelde okul otobüsünü kullanıyordu. çocuk kalpli kullansın’a gelmiş konu, çünkü büyük çocuğu school age sınıfında. dui aldı demişler. ceza almadığımı öğrenince, ben yardımcı olurum, bana gelsin, masumiyet karnesi işe yarar demiş. çok zor bir iş değil. okul otobüsleri aşırı yavaş gidiyor ve kimse sizi sollayamıyor. öğrenci indirirken de, 20 metre mesafede duruyorlar. arkada kaç araba olursa olsun farketmez, iki yönde de araçlar duruyor. kırmızı alarm sönene kadar, kimse yerinden oynayamıyor. büyük cezası var. direkt suspension sanırım. geçici süre kullanabilirim, biri gelene kadar.

bu arada önceki direktörüm becky’nin rüzgarı, yaklaşık 7 kişiyi götürdü. çok seviyorlarmış. ben de sevmiştim ama elim kolum bağlıydı. çocukları bırakamazdım ve başta kreşte işe başlamak hiç kolay değildi. gerçi 3 ay sonra, başka bir kreşin direktörü olmuş, başvursam beni de alırdı ama çok geç, dediğim gibi çocuklar vardı.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.