st maarten – çocuk kalpli girişi

adaya, tam bir çocuk kalpli girişi yaptım. öncelikle, ne abd’de ne burada, herhangi bir aşı veya pcr belgesi sorulmadı. sadece seyahat etmeden önce, ehas denilen bir sistemleri vardı, orada covid için, 15 dolar ödeyip, sağlık sigortası yaptırıyordunuz. başınıza gelirse adada diye. o kadar. yani onca, sıkıntı stres boşa çıktı. zaten yaptırmadan gelseydik de, sınır kapısında yapılıyormuş. sınır kapısını da görmeniz lazım. gerçek bir ev kapısı gibi. gelmeden, test yaptırdık dün gece ama artık eşimin babasına, yaptırmasaydık mahvolmuştuk diye açıklayacağız.

adaya inerken, uçak gökyüzünde, daireler yaptı birkaç defa. taksi için sıradaydı sanırım. o an sol kulağıma, bir basınç saplandı. eşime kulağım patlıyor, yardım et diye seslendim. o da bir şeyler yapmamı istedi ama işe yaramadı. şu an deli gibi ağrıyan bir kulakla uyuyacağım, çünkü bir de bu yorgunluğun üzerine, hastaneyle uğraşamam. bakalım, yarına kadar da düzelebilir belki.

oyster pond’daki otelimize yerleştik. her şeyi çok güzel…

ama sinekler var ve beni 5 dakika içinde yediler. mutlaka bir şey unutacağım diyordum ya. alerji kremlerimi ve ilaçlarımı unuttum. suluyorum habire şimdi. eğer biri şişme yaparsa, yine hastanede alacağım soluğu. farklı 2 çeşit sinek tarafından ısırıldım. kolumdaki sıkıntı çıkarabilir.

yani diyorum ya: muhtemeşem bir çocuk kalpli girişi yaptım. eşim, kulağım için endişeli, çünkü böyle yüzemem. o kulağımın üzerine yatacağım. umarım sonuç alırım. duyamıyorum şu an. sol tarafta ses yok.

sadece market alışverişi ile geçti, uçaktan indikten sonra geçen zamanımız. eski asistanım mesut aldı bizi. hemen smoothie içmeye götürdü bizi. burada hemen kimlik kaybettim ben. adanın fransız kısmında kalıyoruz ama burası gerçekten fransa gibi. hollanda tarafını görmedim henüz ama kendimi fransa’da hissediyorum. sanki hiç ABD’ye yerleşmemiş gibi, hep avrupa’da kalmış gibi…

uyuyorum şimdi. we made it. kazasız belasız demeyi çok isterdim ama klasik ben işte…

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.