cul de sac, sint maarten.

dün yat turu, çok güzeldi. gerçekten ama gerçekten, hayatım boyunca, tanık olduğum en güzel deniz gezintisiydi. gerçi fethiye’nin bazı yerleri, dünyada hala tek benim için ama ben çok eğlendim dün. en çok da kaplumbağalarla yüzerken eğlendim.

bugün ise, bir takım başarısızlıklar söz konusu. sabahtan beri ağlıyoruz. ikinci derece yanıkla mücadele ediyoruz. sevimsiz, küçük iltihap balonları da çıktı bir iki yerimde. eşimin sırtı özellikle, daha kötü, benden beyaz olduğundan. eczaneden bulduğumuz şeylerle geçirmeye çalışıyoruz ama bu durum yarın da devam ederse, soluğu hastanede alabiliriz yine. yanan yerlerin üzerindeki sıcaklık, hiç geçmiyor. her daim sıcaklar. üzerine yatmak imkansız, tişörtü bile zor taşıyorum üzerimde. o bile acıtıyor.

yeni otelimize geldik. ben burayı çok sevmiştim, tek yataklı olduğu için istemedik en başta ama önceki airbnb, kalmadığımız gecelerin parasını iade edince, iki oda aldık burada. bu benimkisi:

mesut da, 3 koli daha yiyecek ve içecek getirdi. bir yıl içinde bile bitiremeyeceğim kadar abur cubur var. çok gurur duyuyorum gerçekten. inanılmaz şeyler yapmış burada. ben de yolda birkaç şey aldım. taze meyveler vardı yolun üzerinde. çoğunu da ilk kez görüyorum.

adada, herkes ingilizce biliyor. uygun oteller ise hep fransız tarafında. biraz pahalı bir yer, olduğunu söyleyebilirim sint marteen’in ama 2017’de geçirdikleri kasırgadan sonra, nedenini anlamak zor değil. şehirin her yerinde de çöpler var. ufak bir ada olmasına rağmen, bazı yerler hala onarılmamış ve temizlenmemiş. insanlar, hala onarmaya çalışıyorlar yaşadıklarını.

bugün dışarı çıkmam yine yasak ama serbest olsaydı da çıkamazdım. daha yüzer miyim, onu da bilmiyorum. bir deniz turu ayarlamıştık ama cildim, çok kötü durumda. kıyamet koptu dün gece krallık’ta. üzümlü kekin biraz sabrı taşmıştı. beni kalesinin kapısına, tek eliyle fırlattı. çıldırmış gibiydi. oradan alıp, başka bir yere fırlattı. aşkımdan içiyorsun demek, ben de o zaman aşkımdan dövüyorum diyip, canıma okudu. kavga etmeye çalışınca da, hapsetti. son zamanlarda, düşüncelerinden uzak bırakıyordu beni. dün tamamen, korkuları ve geçmek bilmeyen siniri vardı kalesinin içinde. bunu hissediyordum kapalı kaldığım yerde. içeriden çıkmak için, yıllarca yalvardım. üzümlü kek çok korkuyorum, diye ağlamaya başladım. söz verdirdi her şey için, öyle çıktım.

çıkınca, sevdi ama kucağına aldı. beyninde kopan fırtılar, ödümü patlatmıştı. çoğu kaldıramayacağım şeylerdi. öyle rahatladım ki, kucağına alınca.

kızdığım için atmıyorum sadece, iyiliğin için de atıyorum, iyi durumda değilsin, o ilaç geri çekiliyor şu an ve sen alkol içip, daha da zorlaştırıyorsun durumunu. çok değil 1 hafta sonra, tüm söylediklerine pişman olacaksın, biz bunları çok yaşadık, ben bu hallerini çok iyi biliyorum ama elinde de değil, o doktora inanamıyorum o kadar çok ilaç gönderdiği için, yanındaki herifi de öldüreceğim birgün, hani sana bakıyordu gözü gibi…

diyordu. bense, kalbimin durduktan sonra, onun da iyi durumda olmadığını, söyledim. ben mutlu mu oldum diye kızdı yine. tek dediğim, çok zarar görüyorum üzümlü kek, ne olur anla bunu, dedim.

sarıldı. biliyorum, dedi. sözümden çıkmak yok artık, eskisi gibi izin isteyecek ve her dediğimi yapacaksın, dedi, kavga etmek, sadece durumu daha da kötüleştiriyor…

benim kalemden içeri girdik sonra. beraber, onun kalbine yattık.

çok uzun süre sonra ikimiz de huzur bulduk.

çocuk kalpli

2 Comments Kendi yorumunu ekle

  1. Ersoy Selki dedi ki:

    ……gerçi fethiye’nin bazı yerleri, dünyada hala tek benim için…Sizin cümleniz..Katılıyorum.Fethiye de rüzgar ı teninde bir kez hisseden kolay vazgeçemez.Yaz aylarında zaman zaman yapış yapış eden sıcağına rağmen..Biz oğlumla söz şakası yaparız bazen.”Fethiyeli doğmak için biz hangi güzelliği ve iyiliği yaptık portakalda vitaminken” diye..Yorucu bir yılın ardından böyle bir gezi yapmanız güzel olmuş..

    Liked by 1 kişi

    1. Gezerken, zihnimde ister istemez, bir Fethiye karşılaştırması başladı ama Fethiye ne olursa olsun kazandı. Gerçekten dediğiniz gibi, çok başka mevzu. Çok güzel. Çok teşekkür ederim.

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.