judas’ın öpücüğü.

isa’nın havalarilerinden biri olan judas, bir kese gümüş altına isa’yı satıp, onu askerlere teslim eder. o zamana kadar isanın kim olduğu gizlidir. judas, isa’yı herkesin için de öper ve böylelikle isa yakalanır.

bu gerçek hikaye. bir de bunun günümüzdeki versiyonu var. boğalar, matadorlar tarafından öldürülür arenalarda. gerçek bir vahşettir. boğalar sürekli tribünlere kaçmaya çalışır, kılıç hamleleriden. bir boğa, onu yetiştiren sahibini görür tribünde. koşarak, beni kurtar diye ona ulaşır. adam sadece boğayı, dudaklarından öper ve umut verdiği halde kurtarmaz. boğayı tekrar arenaya döndürür, boğa da oracıkta ölür.

ikinci hikaye bana ait biraz. tam sevdiğimi buldum, hayatım kurtuldu derken, sahibime ulaşamadım. beni basit öpücüklerle, matador’a geri yolladı her defasında. yaşamak için, defalarca denedim. hepsi ucuz öpücüklerdi. ben de, matador tarafından öldürüleceğim.

bana yıllarca söz verildi, doğum günümü kutlayacağına dair. onu geçtim, bugün benim gerçek doğum günüm. triplerle, hoşlanmadımlarla başladı. bu nasıl bir cesaret?

ve ben bunu neden artık çekeyim? ne yarar göreceğim ki bundan. hayaleti ile yıl 3 konuştum ben. sonuç sıfır, sil baştan oldu hep.

judas’ın öpücüğünü istemiyorum artık. ya kurtarsın beni matadordan ya da bıraksın öleyim arenada.

16 gun aradan sonra, işe dönüyorum. okulda yarın mı kurtlama olur yoksa salı günü mü bilmiyorum ama tek bildiğim, bunun yarın gelecek olması ve benim bunun içinde tek başına oynamam. renkler de romanya renkleri. ayrı severim. çok heyecanlıyım şu an.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.