happy birthday childheart.

bu sefer, kutlamalar, kreşte başladı. kreşte de bambaşka oluyormuş meğer. dün, başka bir kreşten saati 22 dolara, iş teklifi aldım. yani insan, ister istemez düşünüyor bazı şeyleri ama kararım çocuklarım oldu. sevgi, parayla alınabilen bir şey değil. bebeklerimden ve çocuklarımdan ayrılırsam, kanser olurum.

çocukların doğum gününü, nasıl kutluyorsak, benimkini de öyle kutladık. hafta sonu gelemeyecekler, hediye ve kartlar getirmişler. mutlu bir gündü.

bu onsuz geçen kaçıcı doğum günüm, beynim saymak istemiyor artık. 3,5 yıl gece gündüz uğraştım bir şeyler için, sonuç olarak, yine doğum günümde, tek bir mesaj dahi yok. onun yerine yine bambaşka şeyler tıklanmış. kim kimi bekler, 7 yıl görmeden, duymadan.

ben yaptım.

karşılığında da hakaret dolu bir mail daha aldım. sorun, ocak ayından beri bizimle geliyor. öyle birkaç günlük kızgınlık ve soğukluk değil bu. o olayı, onsuz aşamayacağımı defalarca kez söyledim. yani eminim keyiflidir, kendi hakkında yazılar okumak, sevilmek, fotoğraflarımı ve videolarımı görmek.

peki ya ben?

kendime doğum günü hediyesi olarak mixtiles yaptırdım bir sürü. üzümlü kek ile gezeceğimiz yerlerin hatıraları olacaktı güya. yıllarca bunu beklemiştim. hayallerime veda ettim ve kendi fotoğraflarımı duvara astım.

en sevdiklerimi…

mevsimler, yıllar birer birer geçiyor. ben yaşamak istiyorum. dün, ona yazabileceğim en ağır bloglardan birini yazdım. bana yazılsa o yazı, ölmüştüm ben kahrımdan. hala kavga çıkarılmaya çalışılıyor.

ne diyeyim…

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.