yaz noeli.

doğum günü hediyelerimi açmak için, mutlu ve sakin bir günü bekliyordum. yani modumun iyi olması lazımdı ve son zamanlarda değildi. yüzüne bakasım bile yoktu. bree doğum günüme gelememişti, eşinin de doğum günü olduğu için. sonrasında da, soğukluk girdi zaten. üzümlü kek, bree’yi istemiyordu. artık yazışmıyoruz ama hediyesi çok güzelmiş. buzdolabı magneti almış. bir avuç içi mutluluk. çok mutlu oldum. 1 saattir buzdolabımdaki fotoğrafları diziyorum yeniden.

böyle başlayınca güne, bugünü oyuncaklarla ve video oyunları ile oynama günü ilan ettim. aslında ders çalışacaktım. bunun için ipad aldım. eğitim programlarımız, sadece ipad ile doğru düzgün çalışıyor. dün yine beceremedim sisteme girmeyi. onun yerine, yattığım yerden disney ve netflix izledim. bunu da almamla, tam bir apple fanboy’um artık.

canımı sıkan bir kanada işi var aslında. yemin ediyorum, hayatımın geri kalan her saniyesinde, kanada ile alay edeceğim. tam bir gerizekalı amerikan olacağım, kanada söz konusu olunca. 25’inde alberta’ya uçmam gerekiyor ama dui ile ilgili sıkıntı var. ceza almasanız bile, arrest yetiyor geri çevrilmenize. TRP (Temporary Resident Permit) diye bir vize istiyorlar. bir ton belge gerekiyor. sanırım $500 civarında da bir masrafı var. yani düpedüz ikiyüzlülük. dui’n varsa giremezsin ülkeye evet ama paran varsa, hallederiz sıkıntı yok!

duruşmam var 13 temmuz’da. sicilimden silinmesi ve probation süremin kaldırılması için. muhtemelen olacak (tanıdık bir hakim bakacağından) ama onaylanması felan 2 ay sürer.

ne işler be…

üzümlü krallık’ta, üzümlü kekin kucağında uyudum gece boyunca. bazen onu duyamıyordum bile. uyanmamı istiyordu ama sadece gözlerimi hafifçe açabiliyordum. çok hastaydım. biraz kızgındı kek. bu art arda gelen kutlamalar yüzünden, iyice dinlenemediğimi ve bağışıklık sistemimin düştüğünü söylüyordu. hafta sonu da evden çıkmama bu yüzden izin vermemişti üstelik. yine de düştü bağışıklık. son hamlesi yetmedi kekin. hala biraz kızgın çünkü cumartesi günü işyerindeki kızlarla pikniğe gideceğimi, haftaya da doğum günümü bir kez daha kutlayacağımı biliyor. gelemeyenler için, 2. partiyi veriyorum. 5 aile çağırdım. daha fazlası zor oluyor.

1 ay doğum günü kutlamış olacağım böylelikle. daha önce böyle bir şey hiç olmamıştı. çocuklarla beraber, ikinci noel’i getirdim hayatıma. yaz noeli artık, benim doğum günüm.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.