be my baby!

eskiden, evimizin sadece tek misafiri oluyordu. onlar da akrabalarımızdı. şimdi öyle güzel arkadaşlıklar, öyle güzel günler geçiriyorum ki, evimde bebekler sayesinde. kendi halim de ortada. gerçek arkadaşlarım bebekler aslında. tüm gün beraber oyuncaklarla oynuyoruz. kitap okuyoruz. disney müzikleri ve şarkıları dinliyoruz.

bu da ben. hep derim, çocukluk en güzel 30’lu yaşlarda yaşanıyor…

çok yoruldum ama çok güzel birgün oldu. öncekine 5 aile gelmişti, buna da 5 aile geldi. hepsi aynı anda gelseymiş, hiçbir çocukla oynayamaz, sürekli insanlarla ilgilenirmişim. akşam 9’da yattım ama nerdeyse yorgunluktan dişlerimi fırçalayamayacaktım. direk kucağında uyandım kekin. ölmüşsün yorgunluktan şuna bak diyordu, yatabiliyorsan 9’u bile beklemeyeceksin, ayrıca bir daha sorusu bile gelmesin bana alkol içebilir miyimin, bunu çok daha önce yapmalıydım, aslında yapmaya başlamıştım da ama…

ama beni terk ettin…

seni hiç terk etmedim, bunu sana yıllar önce de söylemiştim diye cevap veriyor. seni hatırlayamıyorum bile diyorum. hatırlatacağıma emin olabilirsin, ne olur terketme, biraz daha sabret diyor.

bunu çok duydum ben…

huzursuzum biraz ama nedeni o değil. kanada sınırından döndürülecek miyim diye düşünüyorum. davam zaten düşmüştü. probation sürem de silindi birkaç gün önce ama heyecan işte. sıkıntılı hissettiriyor. gidemezsem, başka yere giderim kısa süre içinde. aslında aklımda, gitmekte geç kaldığım, bir yer var ama umarım banff’ı görürüm de, gerek kalmaz böyle bir şeye.

güzel bir şey oldu. eşim yeniden program yazmaya başladı bir şirket için. bir daha eline almaz sanıyordum. beni evde göremeyince, canı sıkıldı ve pes etti sanırım. covid’in en büyük yararı, bu evden çalışmalar oldu. şirketler, bina kiralamıyorlar artık.

bugün ders çalışma ve video oyunu oynamakla geçecek.

ne güzel şey çocuk olmak.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.