slang.

kreşte çalışmaya başladıktan sonra, facebook, ilk yaşadığım heyecanlara döndürdü beni. yeni insanlar tanımak, beni arkadaş olarak eklemeleri, onlarla konuşmak. beğeniler, kalpler. hiç yalnız hissetmiyorum artık. cumartesi dün tüm gün uyudum. yani uyanamıyordum bir şekilde. 24 saat içindeki maksimum uyku rekorumu bile kırmış olabilirim.

geçen hafta eğitim sorumlumuzla, aramızda çok can sıkıcı bir tartışma yaşandı. yeni biri başladı. inessia diye. ben, odamda istemedim hiç çalışmadığı için. o da bunu kendine hırs yapmış. ilginç bir ismi yok aslında ama slang bir dili olduğu için, kendisi farklı yorumluyor ismini ve öyle söylensin istiyor. siyahi bu arada. söylemeyi beceremedim ama deniyorum, yeniden söyler misin diye. yok ya sen başaramazsın diye güldü, sen en iyisi, ikinci adımla bana seslen, dedi. ırkçının teki çıktı ve ben bundan hiç hoşlanmadım. tüm okulla, tıkır tıkır ingilizce konuşuyorum, neydi bu şimdi, haklarımı kullanabilirim biliyorsun değil mi diye kızdım?

eğitim sorumlumuz geldi. onu haklı buldu ve bana herkesin içinde, çok ağır laflar etti. ben insanlara çok kötü davranıyormuşum, o da bundan hoşlanmıyormuş. düşmanca ortam yaratıyormuşum. ya 20 kere uyardım. bebekleri yatağına koyduğunda, yatırıldıkları saati yaz, uyumasalar bile yaz. kurallar böyle. bunu söyleyince gerçekten düşmanca ortam yarattığıma emin oldu.

derdi bu değildi zaten. beni kıskanıyor. son kopuş da, direktörümün oğlunun partisine onu değil, beni çağırışı oldu. halbuki, ilk geldiğinde onu ilk kabul eden bendim. başka kıskandıkları da var. kariyerim büyük bir sorun mesela onun için. onu ezip geçen bir kariyerim var. hem maddi durumum iyi hem de hoş, fit biriyim.

bazı insanlar yerinde olmak istedikleri insanlardan nefret eder…

olaydan 1 gün sonra, ırkçı kızla çok kötü bir şey yaşadılar. ben, daha ağır bir şey dilemiştim. yerel direktör tarafından kovulmasını ve kovulurken, aynı beni ezdiği gibi ezilmesini dilemiştim.

el bileği kırılmış hafta sonu. hem de, beni hareketim konusunda uyardığını ve bir daha yapmayacağıma dair bir nota imza atan bileğini…

büyük konuşmak gibi olmasın ama tesadüften biraz fazlası oldu yine…

ben tabii yine üzüldüm öyle görünce. kimsenin canına bir şey gelmesin. düşmanım bile acı çekerek ölmesin.

uzun uykuların sonucu. çok uzun yıllar geçirdim üzümlü krallık’ta. arada uyandım durdum ama bu da yasakmış, bunu da anlamış olduk. to do list harici sevgisini göstermeyen, utanmadan hala hayal kurdurmaya çalışan biri var hayatımda.

dün tıklanan muhabbet, uzun zamandır dönüyor, zaten üzümlü krallık’ta. sadece artık buraya yazmak istemiyorum. müthiş bir tuhaflık oldu yine. gece mutlu oldum mesajları görünce, sabah sen, bak, bunları yazdın banayla geldi.

yanına arkadaşını alıp, yine eğlenmeye karar verdiler sanırım.

benden uzak durun. geri kalan hayatımı mutlu yaşamak istiyorum. çok büyük acılar çektim. artık çekmek istemiyorum.

bırakın sadece çocuklarımla kalayım.

çocuk kalpli

5 Comments Kendi yorumunu ekle

 1. Ersoy Selki dedi ki:

  Bazı insanlar yerinde olmak istedikleri insanlardan nefret eder… Sıkı söz.

  Liked by 1 kişi

  1. Ve o şekilde hiçbir şeye sahip olamazlar…

   Beğen

   1. Ersoy Selki dedi ki:

    O nefret zaten oraya ulaşamayacakları ,sahip olamayacakları içindir.

    Beğen

 2. Ersoy Selki dedi ki:

  Bazıları içten içe bazıları duygularını gizleyemeden alenen.

  Liked by 1 kişi

  1. Gizlemeye çalışmadı değil ama mesela herkesi Facebook’ta ekledi, bir beni eklemedi. Anlayamıyorum. Gerizekalının teki. Hayatım görünür iyi görünüyor ama benim nelerle uğraştığımı bilmiyor bile…

   Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.