31a.

üzümlü kek ile 2 ülke olsak, ben kanada, o ise abd olurdu. üzümlü kek, kendi sınurına, kanadadayken bile girebilirdi. ilginç gerçekten, havalimanında gördüğüm tek polis, abd polisi oldu. ona da pasaportumu uzatınca, ülkeye hoşgeldiniz, dedi. teknik olarak hala kanada’dayız. abd sınırına yakın bir yerde bile değiliz. abd’ye de sorunsuz girdim. bu sefer çıkmadı dui arrest. sevindim gerçekten. ayrıca, evinize hoşgeldiniz dedi polis. ilginçti. henüz abd pasaportum yok benim.

dağa çıkış kadar, iniş de sorun oldu. bu sefer eşimin babası, ameliyat yerlerim ağrıyor diye sürekli yavaşladı. geçirdiği ameliyat, by-pass. 3 saatte inmemiz gereken yerden, 7 saatte indik bu sayede. yine suyum bitti ve ben dağdan gelen suyu içtim. akşam tek bir soru sordum içimden, eşime ve ailesine.

neden?

moraine lake ve çevresindeki gölleri görmeyi çok istemiştim ama bir dağa tırmanıp, 3 gün aynı göl etrafında dolanıp, tekrar dağdan inmeyi kesinlikle bilmiyordum. kalacağımız oteller de karışıktı, gideceğimiz yerler de. zaten algım da kapalıydı. en fazla 5 günde, tamamlardım ben gezimi. kısa zamanda çok daha fazla şey görürdüm, keyif de alırdım. eşimin ailesi ile gitmek gibi bir fikrim, hiç olmadı. zaten o kadar kötü geçti ki, vermont’a gitmekten her an vazgeçebilirim. 12 saat bir arabada, aile içi tartışma çekebilir miyim bilmiyorum.

sürekli onlardan kaçarak, bir kulübede günlerce uyudum. koşarak tırmanıştan yaralanmıştım zaten, ayaklarım hep yara içinde kaldı botla koşmaktan. dün inerken yine aynı botları kullandım. şu an uçağa binip, ayakkabılarımı ve çoraplarımı çıkarmayı düşünüyorum. öyle sızlıyor.

ruhsal olarak rahatladım uzaklaşınca. yapay akıl hastanem çözdü sorunlarımı. kendimi buldum yeniden. işyerindeki hiç kimse ilgimi çekmiyordu artık. bundan böyle, işimi yapıp, evime gidecektim.

uçağa doluş başladı. 31a, koltuğumda uyuyacağım. çok uykum var.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.