welcome to home.

no power. bugün dinlenmek zorundayım. vücudum, seyahat etmekten, iflas etmiş durumda. sadece bu salonda, ders çalışacağım. yorulunca da uyuyacağım.

bu yıl, çok kötü bir yıl değil aslında. başlangıçta, hayatımın şokunu yaşasam da, yardım alarak kışı atlattım. bebeklerim de yardım etti. evdeyken mutsuzdum ama işe gittiğimde, her derdimi unutuyordum. kalbimin durması da bambaşka şoktu ama eşim ve becca, durumu yanlış değerlendirmiş de olabilir kız kardeşime göre. kusmuklar akciğere dolunca, nabız hissedilmeyecek kadar düşmüş veya birkaç saniye durmuş olabilir, ilk yardım gelene kadar. yine de kalp masajı oldu ama. böyle yorumluyor. ne olursa olsun, kötü birgündü. klonopini birden bırakmak zorunda kaldım ve devamında, yoksunluk sendromu ile uğraştım ama yine bebeklerim yardım etti. durumumu, psikiyatrist ile konuşuyorum. yaşadığım şeyleri korkunç buluyor. hayatımı mahvetmemi engelliyor. medeni şekilde bitmeyecek. ya yaşadığı şehirde bitmeyecek ya da kreşte bitmeyecek. o kadar kötü durumdaydım.

kimsenin bir şey demeye hakkı yok.

buraya gelince, ilk geldiğim yılı hatırladım. o yıl da çok mutlu bir yıldı. başta, ABD’de yaşamaktan korksam da, hemen içine almıştı beni. en son ABD’ye girdiğimde, evinize hoşgeldiniz diyen polis de, artık amerikan hissetmemi sağlamıştı.

welcome to home…

evim burasıydı artık. rezil olduğum eski ülkeme, zaten dönemezdim. gelecek için planlarım vardı. bir süre birleşik krallık’ta çalışmak istiyordum. ne zaman olur bilmiyorum ama gönüllü olarak bile gidebilirim.

biraz alışveriş yaptım. patronuma tekila shot bardakları aldım. kendime de oyuncak ayı.

bu yılki son mutluluğum ise, annemin noel’e gelmesi olacak. hediyeleri almaya, yazdan başlarız. ilk aldığım hediye, onun oldu. seviyor böyle çantaları.

çok mutlu bir noel olacak o gelince. evi de beraber süsleriz.

bu yılın ışıkları, kesinlikle beyaz-sarı.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.