naturalization.

vermont’ta son günümüz. kano ve kayak yapacağımız gün, ne yazık ki yağmur yağıyor. akşam üzeri biraz da olsa, atar üzerinden bu griliği umarım. bu sabah dağda koşmaya da gidecektim ama son derece imkansız şu an.

gece harika bir haber aldım. abd vatandaşlık mülakatım ve sınavım için çağrıldım, 15 eylül’de. gerçi bir de sınava çalışmak girdi işin içine ama bir an önce olup bitmesini istiyordum. kim bilir, belki de ilk gideceğim ülke birleşik krallık yarım adası olur. ya da faroe adaları. gitmek istediğim öyle çok yer var ki ama ilk gezim, ne olursa olsun, buzların içinde olsun istiyorum. ya kuzey, ya güney kutbu.

ne varsa, gezmek dolaşmakta var. yıllar sonra bunu anlıyorum diyeceğim ama 25-30 yaş arası, evde kaldığım maksimum ay sayısı 1 veya 2’dir. öyle çok dolaştım ki hem avrupa’yı hem de türkiye’yi. türkiye’yi çocukken de dolaşmıştım masa tenisi müsabakaları aracılığıyla.

bugün göl evinde kalacağız. sadece kalacak birgünüm olacak ama göl yanında uyumak, zevkli oluyor. yarın ise erkenden eve gidiyorum. times square aktarmalı ama o kadar da olmalı bence. diyorum ya, ne varsa dolaşmakta var.

burada bol bol ders çalıştım. ders çalışma sorumluluğunu, yeniden kendime yüklemem çok iyi oldu. başarıya ihtiyacım var. noel’e kadar, bitsin gitsin istiyorum. sonra gerçek bir noel olsun.

çok şeytani planlar da yaptım. evin dış cephe ışıklandırmasını, doğru dürüst bir elektrikçiye yaptıracağım. eşimin ailesi kosta rika’ya gidecek nasıl olsa noel öncesi. o arada, halletmiş olurum. o ışıklar yaz kış kalıyor bu arada.

burada bir karar daha verdim. kıyafetlerimin, çoğunu bağışlayacağım. dolaplarım doldu taşıyor. sevmiyorum bu kadar çok kıyafet. 3. oda çalışmalarım da başlayacak en kısa zamanda.

bir sürü ama bir sürü planım var!

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.