ne uyudum ne uyudum.

yedi uyurlar yanımda halt etmiş. ne uyudum ne uyudum 2 gündür. arada ders çalışmaya ve fishdom oynamaya kalktım ama hep yataktaydım. yemeği bile yatağa getirttim. bugün itibari ile toparladım ama geçirdiğim en ağır soğuk algınlıklarından biriydi.

sanat için kendimi feda ettim. otelden battaniye getirdik aurora fotoğrafları için ama yine de yeterli değildi. şuna bak, kefenime sarılıp geldim. instagram’da 5 kişi facebook’ta ise 10 kişi beğendi. twitter 1. sanki her gün kuzey ışığı görüyorlar.

gitmeden önce de bir soğuk algınlığı vardı, bu gece ile birlikte tavan yaptı. umarım zamanın gerisinde hasta olmam. haftaya vatandaşlık sınavım ve görüşmem için, detroit’e gitmem gerekiyor. ondan sonra uzun zaman, seyahat etmez, evde otururuz.

öyle, uykulardan uyku beğendim kendime 2 gündür. üzümlü kek ise, hep benimle birlikte uyudu. tıpkı 5 yaşında, oyuncak ayısına sarılan küçük kız gibi. belki de onun da aradığı buydu. orada yalan söylenmiyor ki. ben oyuncağa döndüm, o da oyuncağına. kalbi, içindeki çocukluk onun. o da orada ayısı ile uyuyor artık. yaşadığı şeylerden, korkularından, hayal kırıklıklarından oraya kaçıyor.

geceleri yatağa uzandığında, orada onu, bir oyuncak ayı olarak sarılmak için beklediğimi biliyor.

umduğumuz gibi bir sonumuz olmadı ama belki de, olması gereken buydu en baştan beri. boyumuzu aşan oyunlar oynadık. gençliğimiz gülmek yerine, ağlamakla geçti. halbuki ezgi ve anıl gibi, albüm üzerine albümümüz olmalıydı.

çok uzun süre bekledim, gelsin, tek bir kelimesi ile dünyam değişsin, her şey geride kalsın diye ama gelmedi…

ne yapalım…

çocuk kalpli

One Comment Kendi yorumunu ekle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.