15th of september, 2022

hayatımın, eskisi gibi olamayacak kadar değiştiği gün. 1 gün önce, otelimize yerleşip, eşimin beni quiz yapmasıydı niyetimiz ama otele vardığımızda ikimiz de hastaydık ve sadece uyuduk. tüm şehre tepeden bakan bir odada, ruhumuzu yastığa teslim ettik.

abd vatandaşlığı görüşme ve sınavım için, ertesi gün uyandım. telefonumdaki sınav uygulamasını açarak birkaç sınav daha çözdüm. eşimin dediği, beni koysan bu sınava geçemem. çoğu amerikanın eğer lisede government dersi almadıysa, yapabileceği türden bir sınav değilmiş. test ingilizce testi ve göçmenlik testi olmak üzere 2 bölümden oluşuyordu. ingilizce sorun bile değildi ama göçmenlik için, kafamda kurmuş da kurmuştum.

tonton bir kadın karşıladı beni ve ofisine götürdü. eşim bekleme odasında kaldı. teste başladık hemen. sadece 1 soruyu bilemedim, yani çok rahat geçtim. sonrası ise interview kısmıydı, malum bir akıl hastanesine götürülme olayı, bir de 1 gecelik hapis olayı vardı. akıl hastanesi de vardı aslında. hiçbirini sormadı. sadece adres değişikliğimi sordu çünkü eşimin babası yeni bir ev almış, resmi yazışma adresimi orası olarak göstermişti. bunu 2-3 günde dosyana yerleştirir, seremoni kağıdını gönderirim, tebrik ederim, dedi ve bu elimdeki kağıdı verdi.

o an değişen bir şey olmadı aslında, seyahat planlarım dışında. artık her yere vizesiz gidebilecektim. aklıma ilk gelen şey buydu. noel’den hemen sonra, ingiltere’ye gidebilirdim, oradan da türkiye’ye. yoksa kesinlikle kosta rika’ya gidiyordum. plan, birkaç gün önce 5 ocak olarak açıklanmıştı. şimdilik, sadece yeni gelecek direktörün, insafına bağlı. ancak ekim’in sonlarına doğru izin alabilirim.

26’sında yola çıkabilirim. bush brother’s evime gelsin, onlarla da noel kutlayalım istedim ama adetleri, noel’den sonra uzaktaki ailelerini ziyaret etmekmiş. halloween peki dedim? yanıt gelmedi. işte o an, gerçeklerle yüzleştim. onlar için hiçbir şeydim. benimle işleri de bitmişti blake başka sınıfa başlayınca. sevgi böyle bir şey değildi ama ne olursa olsun, onlar olduğu sürece, kurumdan ayrılmayacaktım.

şimdi sırada cda lisansımı almak var. bugün itibarı ile ona da asılmaya başlıyorum. hala biraz hastayım ama dinlenmek için harika bir 3 günüm var.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.