london bridge is down.

michigan’da mevsimin bu zamanları, istanbul’da şubat ayı gibi hissettiriyor. ne sıcak, ne soğuk. bazen sıcak, bazen soğuk. christy’nin de işten ayrılması ile, hiç arkadaşım kalmadı kreşte. sadece bebekler ve çocuklar. ölesiye yalnızım. akşamları sadece biraz ders çalışıp, direk giriyorum yatağa. intihar ettim aslında, hem bu dünyada hem rüyada. his yok, kalp atmıyor, hiçbir şey ise umrumda değil…

annem, bir süredir farkında ama son 10 gündür oraya mı gelsem diye yazıyordu. bugün biletimi al, ben kasım’da yazlığı kapatıp, geliyorum, dedi. bir süre benimle kalmak istiyor. tercüman bul, doktorunla konuşacağım, diyor. biri klonopin’i sevmezse, en çok annem sevmez ama bunun, kolay kolay bana yazılamayacağını bildiği için, durumun ciddiyetini kavramış durumda. nisan’daki kalp durma olayını anlatacağım mecbur, sonra nöbet geçirmemek için bir süre kullanacağımdan bahsedeceğim. doktorum confidental kısmı anlatmayacaktır. işle ilgili sıkıntılarım olduğunu söyleyeceğim. umarım inandırabilirim. ben aptal biri olabilirim ama annem değildir, birinin bana eziyet ettiğinin farkında.

2022 yılında gelen başarılar, kreşte devamlı çalışmam ve üniversiteye başlamam, tatillere gitmem gibi şeyler, bir yere kadar örttü, gerçek dünyamı.

şimdi sürekli uyuduğumu biliyor. telefonumu hacklemesine gerek yok. yazıyor direkt, cevap almayınca, eşimi görüntülü arıyor uyuyor mu göstersene diye.

böylelikle iptal oldu, noel’den sonra istanbul’a gitme planım. ingiltere aktarmalı gidecektim. o da iptal oldu. neyse, kraliçe de öldü zaten. tüm cazibesini kaybetti sanki ingiltere. saçma sapan, dünyada hiçkimsenin öz saygı duymadığı bir adam, kral oldu.

neden bilmiyorum. alaska’ya da gidesim kalmadı.

hiçbir tatil planım kalmadı an itibarı ile.

gerçekten hiçbir şey istemiyorum.

çocuk kalpli

2 Comments Kendi yorumunu ekle

  1. Alev Abla dedi ki:

    Annenin gelecek olmasına sevindim 👍💞

    Liked by 1 kişi

    1. Teşekkür ederim, planım farklıydı ama böyle olduğuna da sevindim.

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.