sincap ve balkabağı.

çok değil, 6 ay önce, maddy’nin bu dünyadaki en kötü insan olduğunu düşünürdüm. hayat bana, bu kısacık sürede, maddy kötü bile değilmiş aslında dedirtti. maddy tam bir gerizekalı. yaşı da genç. gelecek haziran’da fmla alacaktım. kesinlikle bırakıyorum. çocuklarımla o zamana kadar güzel zamanlar geçirip, kurumdan ayrılacağım. bir yere kadar, bu insanlarla beraber çalışmak. sadece, beraber çalıştığım kişi iyi şimdilerde. çok iyi bir takım olduk onunla demeye, bile korkuyorum ama. sanki o da 2 gün sonra bir şey yaparmış gibi. ashley, direktör olduğu gibi, sam’i yeniden odama soktu 3. öğretmen olarak. daha ilk gün, haziran ayında ne yaptıysa aynısını yaptı. ufacık bir sözümde, bağırdı çağırdı, ortalığı yıktı. iki gün sonra da inessia, odamda anneme kadar sövdü durduk yere. saldırıyorlar köpek gibi. öyle anlaşılmaz slang bir dili var ki, sadece your mother’ı çıkarabildim, iyi bir konu geçmediği için de muhtemelen anneme sövdü. yapmadığı şeyi, yapmasını söylemiştim. görevim bu. benim cda almamla, co lead olacağız biz karissa ile. plan bu. birimizin diğerimize bir üstünlüğü söz konusu bile değil. hala lead’im. bu karissa’yı da rahatsız etmiyor, infant’lar hakkında çoğu şey bilmediği için. çok iyi de anlaşıyoruz. ben sıkı ders çalışıyorum bu ara. aslında karissa ile diğerlerinin tek farkı, karissa’nın üniversite mezunu olması. aynı dili konuşuyoruz. diğerleri cennet mahallesinden.

inessia kovuldu ama beni de çağırdı ashley. bu son olsun, sınıfında bir şey daha olursa, seni o sınıftan alıp, başka bir sınıfa koyacağım, dedi. bunu demez, direkt kovardı aslında ama yanında bölge direktörümüz vardı. beni çok seviyor o da.

çok hastalandım bu olayların üzerine. midemde norovirüs çıktı. günlerce ishal ve kusma problemim oldu. karnım hala acıyor. günlerce uyudum. 4 gün yataktan çıkmadım. yatağım öyle rahat geldi ki, dün kararsız kaldım işi mi bıraksam diye. yatağımdan ayrılmak, çok zor oldu…

ama aileler vardı…

kaç kişi mesajlar gönderdi geçmiş olsun diye. biri, blake ve lucas’ın annesiydi. umrunda değilim sanıyordum. halloween de zaten okulun partisi olacak, noel zamanı gelelim yazmış. dünyanın en mutlu insanı oldum o an. oğluşlarımı çok seviyorum. annem de gelince görecek onları.

cumartesi günü bir başka öğrencimin evine konuk olduk oldum. haftaya da onlardayım. dün, kreşte pd day’di. herkesin şekerliği üzerindeydi yazardım ama iki yüzlülükleri üzerindeydi desem çok daha doğruydu.

buz kırıcı oyun olarak, amerikan futbolu oynadık. ben michigan state’i tutuyorum bush brothers’lar sayesinde ama michigan wolwerins’te hep büyük cüsseli öğretmenlerin takımı oldu. süper dayak yedik.

bu kurumdaki, insanların hiçbirini arkadaşım olarak görmüyorum. bunları görüyorum:

hem oyuncağım hem arkadaşım bleyki.

bugün sonbahar’ı anlattım onlara. sincaplar ve balkabakları arasındaki ilişki hakkında yalan söyledim. çok iyi arkadaş oldular sincap ve balkabağı, anlattığım hikayenin sonunda…

ama gerçeğinde, bu balkabağı şu an evimin önünde duruyordu ve ilk bulan sincap onu yiyecekti.

sincap onu afiyetle yedi demek, bana göre değildi.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.