trunk or treat.

yıpratıcı bir iş haftasından sonra, tüm moralleri yerine getiren bir etkinlik yaptık kreşte. ben super mario olacaktım. bıyıktan yüzüm pek görünmüyordu. bebekler biraz korktu, o yüzden sürekli takıp söküp canımı acıttım ama gülüşleri, mutlulukları, her şey ama her şeydi…

daha günün yarısında çok eğlendim. bugün çok özel birgün. hem 29 ekim cumhuriyet bayramı, hem bu etkinlik, hem de simon man’in doğum günü. birazdan da oraya gideceğim.

canıma tak edip, istifa etmeye karar verdiğim birgünüm oldu bu hafta. gerçekten istifa etmek için gittim. öncesinde maddy canımı sıktı, anormal davranışları ile. bana simon’ın neden hala bebek yatağında uyuduğunu, artık 1 yaşında olduğunu söyledi. bir daha bu sınıfa gelip, böyle bir şey söylemeyeceksin, çocukları sevmek için saatlerce kal istersen ama böyle bir şey duymayacağım bir daha, defol git buradan, emirleri sadece direktörlerden alırım, dedim. iyi seni şikayet etmeye gidiyorum, dedi. ne cevap aldıysa, ağlayarak sınıfına döndü. aynı gün yargın tatbikatı vardı. normalde sıcak, soğuk yağmur demeden çocukları çıkarıyoruz binadan ama 4 bebek uyuyordu, 4’ü ayaktaydı. uyuyanlar kalsın, dendi hasta oldukları için. aldım bebekleri götürüyorum. 4. bebek, molaya bakan kızın elinde. bu da benimle kalsın, sen git, dedi. kurallara göre 5 bebekle kalamazsın, ver şunu bana diye aldım, elinden. defol git, dedi. burası benim sınıfım, sen defol git, dedim ama artık şurama kadar geldi.

tatbikattan 1 saat sonra, zaten uzun süredir, soğuk algınlığı sıkıntısı çekiyorum. kulağımda viral bir enformasyon var. bir an duyamadım. uçakta bir basınç sıkıntısı olur ya kulaklarda, öyle oldu. duyamadım bir an. elimle kulağımı hareket ettirmeye başladım. sonra karrissa dediğimi hatırlıyorum. (takım arkadaşım) sırt üstü düşüp bayılmışım.

sadece 10-15 saniyelik bir bayılma oldu. ayıldığımda ise, direktörüme gidip, yeter artık, ben gidiyorum, bıktım buradaki insanlardan, zarar görüyorum, dedim.

ne olur kararını bir kez daha düşün, gitmeni istemiyorum, dedi. bu arada bölge direktörü diyen kişi. şu an bir direktörümüz olmadığı için, bizim kreşimize bakıyor. ashley, doğumla ilgili sıkıntılar yaşadığı için, erken çıktı doğum iznine.

o gitme dediği için kaldım. yoksa bıkmıştım. simon da, toddler sınıfına gidiyor. şu an elimdekiler hep yeni bebek. henüz bir şey hissedemedim herhangi birine.

neyse, şaymın milla’nın doğum gününe gideceğim şimdi. bir blog da sonrasında yazarım.

çocuk kalpli

2 Comments Kendi yorumunu ekle

  1. Alev Abla dedi ki:

    Çok renkli geçmiş günün…🦋

    Liked by 1 kişi

    1. Çok teşekkür ederim. Güzel bir haftasonu ve Pazartesi olacak gibi. Yarın tüm gün uyuyacağım mesela! Kaç gündür iyi uyuyamadım. Yatağımın her yerine değmeliyim.

      Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.