end credits.

sen onca gün, annenle geçireceğin tatili bekle. ilk sabahına hasta uyan. yine bir şey kaptım okuldan. umarım covid değildir. yarından itibaren evi ve ağacı süslemeye başlamak istiyorum. umarım yarın daha iyi uyanırım. şimdilik, kapının önünde sadece bu var:

bugün gelen, 2 haftalık schedule, canımı sıktı. adım kaç haftadır, alt kısımda floater olarak geçiyor. kavgaya karışanları, psikolojik olarak rahatlatalım dediler ama benim sinirlerim daha çok bozuldu, kendi sınıfımdan ayrılınca ve adımın yeri başkası ile doldurulunca. dün, 1 hafta daha olmaz sanıyordum. plan geldi olacağına dair. tamam, her sınıfa girip, öğretmen molalarına yardım etmek, tüm çocuklarla zaman geçirmek güzel ama gerçekten bir yere kadar. eğer haftaya liste yeniden aynı gelirse, kurumu bırakış tarihim 31 ocak. tam 1 yıl 3 ay çalışmış olacağım. mutlaka bir şey bulurum yaza kadar. biraz da dinlenirim başında. yapılan güzel şeyler asla görülmüyor bizim kreşte.

üzümlü kek bile onca sevgime rağmen, karşıma nasıl çıktı bir ocak gecesi. nasıl tuzağa düşürdü. ne şoklara uğrattı. o bile gideli 7 yıl oldu. onu bile bir daha hiç görmedim ve buna artık dayanabiliyorum. yani, ben çocukların hayatlarında olmak istesem bile, beni bırakıp gidecekler. kendimi kandırıyorum orada sadece.

bugün daybed’de yatarken, üzümlü kek ile en son anımızın bu olduğunu hatırladım. bu yatak ve kareli battaniye ile yanında uyandığım sabah. ilaçsız bir sabah olduğu için sanırım. sonrası büyük bir boşluk. bu en son anımız benim için. belki de o yüzden, şu an huzur içinde yatıyorum.

hayat, her istediğimizin olduğu, mutlu bir yer değil. elimizdekilerle mutlu olmaya çalışmamız gereken bir yer.

jamie ile pazartesi günü konuşmuştuk, facebook’taki mesajlarını görmedin, 2 tane davetiye yazdım sana dedim. hala açmadı mesajı bile. umrunda değil. belki de istemiyor aslında. belki de gelmeyecek.

çocuklarını, hayatımdan bile çok sevdim.

dediğim gibi, güzel şeyler asla görülmüyor.

çocuk kalpli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.