paddington mode (chicago)

bu hafta işe başladığımda, konfor alanımdan, dışarı çıkmak istemediğimi anladım. özellikle, okulun en sorunlu sınıfına verilmemle, o gün bile dönebilirdim evime. sınıfın 3 yıllık öğretmeni, sırf o çocuklarla çalışmamak için, başka bir sınıf aldı. yaşadığım şeylerden sonra, bir de, tatilden sonra kendi sınıfıma dönememem, o sınıfa verilmem, tüm motivasyonumu kırdı.

salı günü uyandığımda, aklımda tek bir şey vardı: istemiyorum.

çarşamba günü annem de gidiyordu zaten. üzgündüm. onunla biraz daha zaman geçirmek harika olurdu. beraber şikago’ya koyulduk. o gün üşüttüm şikago’da. şikago, yağmurlu ve soğuktu ama yine de güzel zaman geçirmeye engel değildi, özellikle de bu süslere bakarken…

bunlara bakmak, yeniden avrupa’da olmak gibiydi…

perşembe günü ise, ayrılmaya karar vermiştim ve direktörümle bunu konuşmak, bana zaman ayırması gerektiğini söyledim gider gitmez.

o sırada bush brothers geldi. bu iş, nerede bitti diye sorarsanız, direktörümün ofisinde bitmedi. bush brothersların, sinsi ve kuşkucu bakan babalarının, mavi gözlerinde bitti. hediyeleri getirebilir miyim, ayrılacağım, dedim. biraz düşünerek kabul etti. o ana kadar, eşinin ve kendisinin, nasıl rahatsız olduğunu söylüyordu gözleriyle.

çok sevdiklerimin, teşekkürü bu olmuştur zaten hep. ilk kez başıma gelmiyor. sorun değil, dedim içimden.

kurum ise, bırakmamakta ısrarlıydı. uzun süredir, kreşin kapanmaması için sıkıntılarla boğuştuğumuzu söyleyip, bir mobbing yaşamadığımı anlatmaya çalıştılar ama baktığım mavi gözler, zaten buradan ayırmıştı beni. biraz genç olsam, hiç konuşmadan, koşarak ayrılırdım o an.

şimdi ise, 2 hafta daha çalışacağım. mutlu noel zamanından sonra, kalan günleri de tamamlayıp, 2023’te konfor alanıma geri döneceğim. istediğim an sezonluk olarak dönebilme şansı ile ayrıldım. mutlaka yazın, eve gitmeden önce, 1 ay yine çalışırım gibi geliyor ama bir sürü, beni seven çocuğum ve aileleri için. bush brothers için değil. onlar sadece en çok sevdiğim.

başkaları da var.

şu an tek ihtiyacım olan şey ailem. paddington gibi hissediyorum noel öncesi.

çocuk kalpli

2 Comments Kendi yorumunu ekle

  1. cindy knoke dedi ki:

    I recognize that bear anywhere! Merry Christmas 👼🌟🦌🔔🎄

    Beğen

    1. Sad but hopeful bear! 🧸 Thank you, Merry Christmas.

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.